Meergranenbroden Trends In de jaren negentig werd het afbakken van brood in de winkel gei'ntroduceerd. 20 jaar Koken met AllerHande Witbrood, bruin brood en volko- renbrood: dat was twintig jaar gele- den zo'n beetje de keuze. Tegenwoor- dig ruikt het in de winkel naar vers afgebakken brood. Het broodaanbod is enorm gegroeid. Van Italiaanse focaccia's en cia- batta's tot Franse Pains de Bou logne. Heerlijk in combinatie met een fijne pate, ge- rookte ham of ta penade. In de beginjaren mochten supermarkten geen brood bakken. Dat deed een centrale bakkerij en niet alleen voor Albert Heijn. In het schap lag voorverpakt brood. Maar het ging al snel beter. In de jaren negentig kwam het afbakken op de winkelvloer en Al bert Heijn ging eerder al zelf soorten brood ontwikkelen en in een industriele bakkerij (voor(bakken. Allison is mateloos populair, Pain de Boulogne werd de meergranentop- per. Ook de croissants doen het goed, vooral omdat er in de winkel diverse keren per dag gebakken kan worden, zodat ze altijd vers zijn. Sinds drie jaar maakt Albert Heijn zijn eigen recepten voor gewone broden en bijzondere broden en gebruikt daarvoor de beste kwa- liteit tarwe. Van elk brood is bekend waar het graan vandaan komt. Teelt met zorg voor het milieu, gecontroleerd en van een constante kwaliteit. Albert Heijn is pionier op het gebied van meergra nenbroden. Eerst met ma'is, toen met zonne- bloempitten en met pompoenpitten. Door de biologische landbouw kon Albert Heijn kwalitatief hoogstaande biologische broden maken. Trends zijn authentieke, rustieke broden en ciabatta-achtige broden, snack- en dinerbroden. Het brood doet het perfect in combinatie met bijvoorbeeld een mediterrane tapenade. De consument at ze eerst tijdens vakanties, toen in Nederland in de restaurants, nu in de Nederlandse huis- kamers. BROOD op de plank

Allerhande | 2003 | | pagina 75