jdc Koken met AllerHande Natuurlijk zijn ze er nog gewoon, de literpakken via en yoghurt, maar tegenwoordig kiest menigeen zijn eigen toetje in hapklare porties. Ondertussen gaf AllerHande recep- ten voor luxe toetjes, legde uit hoe te koken met room en vertelde over alle nieuwe soorten buiten- landse kaas. Vreemde kazen De laatste vijf jaar is geitenkaas erg populair geworden. Koken met room is een andere nieuwe trend. Zoveel ZUIVEL Zuivel betekende lange tijd melk, melk en nog eens melk. In glazen flessen. Het was de tijd van Joris Driepinter en Melk Moet. Koeien houd je niet tegen, die blijven melk geven. Zo ontstond de melkplas. Wat doen we met al die melk? Toetjes maken! Als eerste yoghurt en vanillevla. Altijd in liter pakken. Voor het hele gezin na het eten in een glazen schaaltje. Toetjes kregen meer variaties. Dat begon tien jaar terug. Met aardbeien, abri- kozen, karamel of stracciatella. Een jaar of vijf geleden brak het tijdperk van de portieverpakkingen aan. Iedereen zijn favoriete toetje, ook als tussen- doortje. Genie- ten van vollere, romige zuivel: slagroomyoghurt, droomvla. Tegelijkertijd kwam er meer gezonde zuivel in de winkel, met bijzondere toevoegingen, en zonder vet of suiker. Ook kwamen er drinkyoghurts en snelle kant-en-klare zuivel- ontbijten. Een gemakkelijke manier om voe- dingsstoffen binnen te krijgen. Twintig jaar geleden at nog maar een enke- ling buitenlandse kaas. Nu neemt meer dan de helft van alle Nederlanders wel eens niet- Hollandse kazen. Een kwart kilo per persoon per jaar. Hollandse kazen eten we nog net zoveel als toen, ongeveer zestien kilo per jaar. Tegenwoordig vaak als gemaksproduct: voorgesneden in plakjes of blokjes. In her- sluitbare verpakkingen, zodat iedereen zijn favoriet kan kiezen.

Allerhande | 2003 | | pagina 65