10 )aar Koken met AllerHande Maandag karbo- nade, dinsdag speklap en woens- dag gehakt. Dat is nu wel anders. Het aanbod is flink uitgebreid en be- schikbaar in veel varianten. Klanten weten ook meer over vlees dan vroeger. Trends werden biologisch vlees, snelklaar- vlees en bijzon- dere soorten. Struisvogelbief- stuk bijvoorbeeld. Eigen boerderijen Voor vlees van Albert Heijn gelden strenge criteria. Dat begint bij de boer. VLEESfavorieten A Is eerste in Nederland verkocht Albert Heijn voorverpakt vlees. Dat begon in de jaren tachtig, maar sloeg pas echt aan in de jaren negentig. De acceptatie ging schoor- voetend. Klanten hadden aanvankelijk meer vertrouwen in bediening. Dan kon er een praatje gemaakt worden, 'nou mevrouw, tien minuten aan beide kanten'. De accepta tie kwam er, vooral omdat voorverpakt vlees een constantere kwaliteit heeft. Op de verpakking staan de bereidingsinstructies. AllerHande geeft gevarieerde recepten. Voor vlees van Albert Heijn gelden tegen- woordig strenge criteria. Dat begint bij de boer. De omgeving, het land, het voer en de vrijheid van de dieren tellen mee. Albert Heijn regisseert de vleesketen 'from farm to fork'. In Ierland werd gestart met Green- fields-rundvlees. Albert Heijn heeft er eigen boerderijen, waar de runderen leven in hun natuurlijke omgeving. In Nederland weet Al bert Heijn alles over hun herkomst. Albert Heijn haalt meer vlees uit het land van ori- gine. Lamsvlees uit Nieuw-Zeeland, struis- vogelbiefstuk uit Australie en biologische kippen uit de Ardennen. Voor biologisch vlees heeft Albert Heijn afspraken gemaakt met boeren over milieu, voer en het welzijn van de dieren. Zo is er tegenwoordig zelfs ook biologisch scharrelvarkensvlees.

Allerhande | 2003 | | pagina 41