aa Koken met AllerHande Weet wat je eet, ken je teler, neem je verantwoordelijk- heid. Dat waren in een notendop de uitgangspunten van de gecontroleerde teelt, waar Albert Heijn in de jaren Gemaksgroenten Grootste trend in koken met gemak waren de zakjes gemengde sla. negentig als eerste uien en kool. Inmiddels zijn er veertig soorten biologische groen ten bij Albert Heijn. supermarkt mee begon. Aarde Waarde. Tegelijker- tijd waren biologi sche producten in opkomst. Eerst aardappels, peen, Halverwege de jaren negentig begon een nieuw tijdperk voor aardappelen, groente en fruit bij Albert Heijn. Na proble- men met het oer-Hollandse bintje en toma- ten die door Duitsers als 'Wasserbomben' werden betiteld, begint Albert Heijn als eer- ste supermarkt met gecontroleerde teelt. Boeren en telers gaan exclusief voor Albert Heijn telen. Eerst in Nederland en later in de hele wereld. Aarde Waarde heet deze gecontroleerde teelt: weet wat je eet, ken je teler, neem je verantwoordelijkheid. A1 begin jaren negentig werden de eerste po- gingen gedaan om biologische producten in de winkel te krijgen. Eerst aardappels, peen, uien en kool. Inmiddels zijn er veertig soor- ten groenten die prima geteeld kunnen wor- den zonder chemicalien en kunstmest. En dan de trend van het gemak. De grootste doorbraak waren de zakjes gemengde sla. Ook werd het aanbod breder. Hollandse kropsla kreeg concurrentie van ijsbergsla, lollo rosso en frisee. Rucola werd ge'introdu- ceerd en verse kruiden kwamen in het schap. 'Gewone' tomaten kregen gezelschap van tros-, cherry- en Tasty Tom-tomaten. Naast champignons kwamen er oester- zwammen, shii-takes en cantharellen. GROENTEtoppers

Allerhande | 2003 | | pagina 35