Gebakken aardappels of frites zijn favoriet, de helft eet het minstens een keer per week Bijna iedereen kent de KOOK- PROGRAMMA'S van Joop Braakhekke en Jamie Oliver, maar de meeste mensen kijken naar Life and Cooking. Een Nederlands huishouden heeft gemiddeld acht KOOKBOEKEN. Een naakte chef? In tweederde van de jonge huishoudens weet men dat het hier om de Engeise topkok Jamie Oliver gaat, befaamd om zijn gerechten zonder opsmuk (vandaar de verwijzing naar 'naakt'). Gekeken naar het percentage kokers dat een televisiekok kent en deze kok het liefst voor hem of haar zou iaten koken, is Jamie veruit het popu- lairst. Het programma Life and Cooking is het best bekeken kookprogramma onder vrouwelijke kokers. De 55-plusser kijkt het minst naar kookprogramma's. 'Wat zullen we nou weer eens eten,' wordt nog steeds zeker een keer in de week hartgrondig verzucht door een grote groep vrouwen (want die bepalen nog meer dan vroeger wat de pot schaft). Ondanks het toenemende aantal kookpro gramma's op televisie hebben we vaker moeite met het be- denken wat we moeten eten dan vroeger. Wie er niet uitkomt, vraagt menusuggesties aan een gezinslid. Nederland plant zijn maaltijden niet voor de hele week, in 69% van de Neder- landse huishoudens bedenkt de kok op de dag zelf waar hij zin in heeft. Internet en de in de supermarkt los verkrijgbare recepten zijn als bron van inspiratie sterk in opkomst. Maar het kookboek blijft de belangrijkste bron. Gemiddeld heeft een Nederlands huishouden acht kookboeken. jonge een- of tweepersoonshuishoudens gaan overigens vaker te rade bij hun moeder dan dat ze een kookboek raadplegen. 24 AllerHande 11-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 24