KOKERS eters Nicotine (35) J Wie kookt, hoeft met at te wassen Walter (35) 'Met elkaar T eten is vee gezelliger 'Mee-eten is met verplicht. Zo'n strikte woongroep zijn we helemaal niet. Het moet wel leuk blijven. We wonen hier met z'n achten, het aantal eters wisselt sterk. Iedereen heeft een baan, de meesten werken tijdens gewone kantooruren. Wie's avonds wil mee-eten, tekent in op een lijst op de koelkast. Daarop staat ook wie kookt en hoe we de kosten verrekenen. De ene bewoner zal wat vaker koken dan de andere. c. Sommigen tuimeren hever of doen an dere klusies. We hebben een gemeen- schappelijke turn waarin we zomers graag eten. Wat we met z'n alien eten, bepaalt de kok van de dag. Zelf ben ik dol op 'gewoon' eten: broccoli, gebakken aardappels, gehakt, maar ik maak dat niet zo snel klaar. Het is teveel werk als je voor een grote groep moet koken. Handiger is dan een ovenschotel of zoals vandaag een roerbak- gerecht. Ik heb de boodschappen gedaan en wie kookt, hoeft niet af te wassen.' 'Ja, er wordt wel eens met biologische ingredienten gekookt en we zorgen meestal ook voor een extra vegetarisch gerecht. Maar dat maakt ons nog niet alternatief, zeg. Van woongroepen bestaat nog al- tijd zo'n raar beeld, alsof we allemaal met geiten- wollen sokken lopen. We hebben iedere een eigen bel bij de voordeur en delen gewoon wat facilitei- ten met elkaar. Vandaag eten we met z'n zessen, dat is toch gezelliger dan alleen? We hebben rijst met kip tandoori en zoetzure groenten, voor Hann heeft Nicoline hardgekookte eieren in pmdasaus gemaakt. Ieder heeft zo z n voorkeuren. Ik ben gek op Aziatisch eten. Er is niet altijd tijd om uitgebreid te koken en veel verschillende gerechten op tafel te zetten. En soms moeten er eters weer snel van tafel om te sporten. Maar ik vind het leuk om nieuwe dingen uit te proberen. Sinds een Indische buurman mij heeft geleerd hoe ik zoetzure saus kan maken, gebruik ik nooit meer een pakje.' AllerHande 10-2003 89

Allerhande | 2003 | | pagina 89