traditie Proef de culinaire van Japan tt De traditionele Japanse keuken is lekker, licht en gezond. Japanse gerechten zijn bovendien ware kunstwerkjes en een lust voor het oog. Toch is Japans koken minder ingewikkeld dan het lijkt. U kunt het ook. Met de authentieke basisingredienten van Blue Dragon. Zo heeft Blue Dragon noodles en kant-en-klare misosoep voor u. Maar we maken ook de echte wasabi (Japanse mierikswortel), teriyaki roerbaksaus en het fijnste tempurameel. En uiteraard helpt Blue Dragon u om thuis zelf het bekendste Japanse gerecht te maken: sushi! ZO MAAKT U SUSHI (CALIFORNIA STYLE) Sushi kunt u vullen met bijvoorbeeld krab of rijpe avocado. U kunt met behulp van het bamboematje heer- lijke sushi (in Japan noemen ze het 'maki) maken. Sushi's zijn lekker als voor- gerecht of met verschillende vullingen als hoofdmaaltijd. Voor 2 personen 125 gram Blue Dragon sushi rijst 2 vellen Blue Dragon nori (zeewier) 6 grote gamalen, gekookt en gepeld 2 krabsticks, in de lengte gehalveerd 1 rijpe avocado, gesneden 15 ml Blue Dragon rijstazijn 4 gram Blue Dragon wasabi 2x 15 ml Japanse sojasaus 2 eetlepels mayonaise bamboe rolmatje 1. Kook de sushirijst volgens de aanwijzingen op de ver- pakking. Goed afgieten. Roer de rijstazijn er doorheen en laat afkoelen. 2. Rol het bamboematje uit en leg er een vel nori op. Leg een kwart van de rijst erop (fig. 1) en spreid het - met vochtige vingers! - uit over de nori. Laat aan de bovenzijde een strook van 1.5 cm onbedekt (fig. 2). 3. Spreid de mayonaise over de rijst en trek een dun lijntje wasabi van links naar rechts in het midden over de rijst. Leg hierde garnalen, avocadoreepjes en krab op. (fig-2). 4. Rol het geheel op (fig. 3). 5. Plak de vrijgebleven strook nori vast met wat water. Snij de rol met een scherp, vochtig mes (geen kartel- mes) in 6 tot 8 stukjes. 6. Maak een hete dipsaus met sojasaus en wasabi. En eet smakelijk! Andere variant: vervang in het recept de krab. garnalen en avocado door reepjes gerookte zalm en hele dunne reepjes komkommer van 2,5 cm lang. Voor nog meer inspirerende recepten: www.bluedragon.com

Allerhande | 2003 | | pagina 60