De dagen worden korter, het najaarszonnetje is onder, wat is er dan lekkerder dan een goed glas rode wijn? In deze AllerHande uitgebreid aandacht voor de meest karakteristieke wijnstreek ter wereld, de Bordeaux. Ook heffen we het glas op de jaarlijkse Albert Heijn Wijnmarkt. De oogst Avondrccd Als u dit leest, ben ik druiven aan het plukken in Frankrijk. Op uitnodiging van een vriend die er een wijnboerderij heeft en de mooiste wijnen produceert. Ook voor Albert Heijn. Ik stei me er iets romantisch bij voor. Voor dag en dauw de wijngaard in. Tussen de middag met veel medeplukkers aan lange tafels (zoals je dat in glossy lifestylebladen leest) gamba's eten met grote hompen krakend vers bood erbij. En rosewijnen drin- ken. Vervolgens een welverdiend dutje in de hangmat onder groene platanen. En van dit alles een herhaling om de dag vol te maken. De werkelijkheid zal iets genuanceerder zijn... Het is een gek idee dat aile wijnen op het schap ooit druif waren en na een zorgvuldige, uitgekiende, specialistische behandeling, als geestrijk vocht in de fles terechtkomen. En dat je daar zo heerlijk van kunt genieten. Als koele ontspanning na een dag hard wer- ken, als smaakopwekker voorafgaand aan een mooi diner, als begeleider van met zorg be- reide gerechten, of als drankje op een gezellig feestje. Wijn is en blijft bijzonder, een trakta- tie om van te genieten. Oktober is de wijnmaand bij Albert Heijn. Met een heuse wijnmarkt (net zoals de Fransen, die weten hoe ze wijn aan de man moeten brengen), met verrukkelijke wijnen in vele prijsklassen en met vele kortingen. Om te proberen, om uw lievelingswijn in te slaan, of zomaar: om van te genieten. Sante! Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur 4 AllerHande 10-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 4