Bij elk borrelhapje een passende wijn. De recepttips zijn geschikt voor vier personen. Combineer voor grotere gezelschappen meerdere hapjes met elkaar. Slakken met kruidenboter Toastje met pate en veldsla Zalmhapje met creme frakhe Halve eitjes met rivierkreeftjes Schuitje witlof met roomkaas Champignons met amandelkorstje Zet 1 aluminium schaaltje Cdtes du Rhone slakken met kruidenboter (12 stuks, diepvries) 10 mi- nuten in een voorver- warmde oven (220 °C), tot de boter begint te borrelen. Serveer met cocktailprikkers en dunne sneetjes stok- brood, om in de kruiden boter te dippen. Frankrijk Deze lichte, rode wijn is droog, een tikkeltje kruidig en lekker sappig. Verfrissend genoeg om als 'borrel- rood'te schenken en vol genoeg voor bij de uitgesproken smaak van slakken met knoflookboter. WIJNCATEGORIE 7 c6tes du rhOsi Klop een dressing van 1 eet- lepel truffelolie en l theele- pel (witte) balsamicoazijn. Snijd i plak roompate in 8 biokjes en leg die in een snackcupje (Haust) of op een melbatoastje. Garneer met blaadjes veldsla die even in de truffeldressing gedipt zijn. Belingard Bergerac Rouge Frankrijk Bij de rijpe smaken van lever en truffel past een aardse wijn met een voile, rijke en rijpe smaak. Deze Belingard uit Bergerac in de Dordogne is vol genoeg, maar zeker niet zwaar. En dat is belang- rijk voor een borrelwijn. WIJNCATEGORIE 8 Verdeel 1 bekertje creme Norton Sauvignon Blanc fralche met verse kruiden (125 ml) over het midden van 12 vierkante plakjes zalm. Vouw de plakjes met de punten naar het midden dicht en leg ze omgekeerd op een lepel. Dat eet ge- makkelijk. Garneer met augurk of komkommer. Argentinie Sauvignon's uit warme wijnlanden zijn droog en hebben frisse, fruitige zuren maar ze zijn opvallend ronder en zachter dan die uit koele streken. Die 'rondeur' maakt'm extra smake- lijk als borrelwijn en als begeleider van dit romige zalmhapje. WIJNCATEGORIE 2 Kook 6 eieren in ca. 8 minu- Arniston Bay Chenin/ ten hard. Pel en halveer de eieren. Bestrooi ze met fijn- gehakte peterselie en schep op elk ei l theelepel knof- lookmayonaise. Steek in elk ei een rivierkreeftje of cocktaiigarnaal aan een cocktaiiprikker. Chardonnay Zuid-Afrika Deze wijn zit vol aroma's van exoti- sche vruchten en komt rond, fris en sappig over. Zo'n wijn smaakt zon- der en met een hapje erbij. Bij ei-hapjes en eiersalades doet hij het uitstekend. WIJNCATEGORIE 2 Vorm met de hand of een meloenbolletjessteker 8-12 balletjes van 1 pakje stevige roomkaas naturel. Bestrooi ze licht met grofgemalen vierseizoeneapeper en grof zeezout. Leg de balletjes op gewassen blaadjes witlof. Moncaro Rosso Piceno Italic Bij hapjes met verse roomkaas kan zowel wit als licht rood worden geschonken. Twee prima borrel- wijnen zijn defrisse, droge AH Gambellara en de makkelijk drinkbare Rosso Piceno met de smaak van zongerijpte bessen. WIJNCATEGORIE 7 Hak (in keukenmachine) 2 eetlepels geroosterde aman- delen (bakje a 175 g, AH) fijn. Laat 1 pot hele cham pignons (AH) uitlekken. Rol de champignons een voor een door de gehakte noten en steek ze aan cocktail prikkers. Montana East Coast Chardonnay Nieuw-Zeeland Het romige en boterachtige van de chardonnaydruif en de opwekkende, exotisch-fruitaroma's vullen elkaar mooi aan in deze Nieuw-Zeelandse wijn. Fris en elegant genoeg om mee te borrelen, met voldoende smaak voor bij de champignons. WIJNCATEGORIE 3 AllerHande 10-2003 39

Allerhande | 2003 | | pagina 39