Braaf! PLUIM van de Dierenbescherming Het non-food assortment van Albert Heijn is helemaal vernieuwd. Zo is er een ruim aanbod serviesgoed, koffiekopjes, kaarsen en keukenhulpen. Met bijpassende tafel- kleden en servetten. Natuurlijk is ook aan de kinderen gedacht, met allerlei attribu- ten van Mickey Mouse en Winnie de Pooh voor een gezellig kinderfeest. Albert Heijn heeft diervriendelijkheid hoog in het vaandel staan. Wij zijn daarom trots dat de Albert Heijn-vestiging aan Het Kleine Loo in Den Haag volgens de Dierenbescherming de diervriendelijkste supermarkt van 2003 is. In deze supermarkt is het aanbod van diervriendelijke AllerHande was nog maar net op de markt, toen Marjolein van der Velde en Erna Oosterveen voor hun studie op kamers gingen in Croningen. Marjoiein: 'In ons tweede studiejaar gingen we bij elkaar in huis wonen. We aten samen als we allebei niet iets anders hadden. Koken deden we producten, zoals biologisch scharrelvarkensvlees, het grootst. om de beurt. AllerHande diende vaak als inspiratiebron. Voor het 'ge- wone' eten, maar ook voor als er een kersvers vriendje kwam eten. Voor die gelegenheden moest er natuurlijk iets speciaals op het menu staan.' Erna: 'Het was in twee opzichten uitproberen: soms ging het recept de deur uit en soms het vriendje.' Inmiddels heeft het studentenbestaan plaatsgemaakt voor gezinsleven met baan. Erna: 'We eten af en toe samen met onze gezinnen. De recepten bekijk ik nu met andere ogen. Makkelijk is nog steeds belangrijk, maar het moet nu ook voor de kinde ren lekker zijn.' Marjolein: 'Ik vind het soms toch leuk om uitgebreid te koken voor "grote mensen". Dan laten we de kinderen eerst eten en als die in bed liggen gaan wij pas eten. Recepten wisselen we nog steeds uit, meestal per telefoon. Uitgeprobeerde recepten, maar ook de menu's voor de feestdagen. AllerHande is eigenlijk met ons meegegroeid.' AllerHande 10-2003 19 Uw trouwe hond verdient natuurlijk op zijn tijd een beloning. Laat'm smullen van de AH Smulbotjes (doos, 500 gram, 1.19) of de AH Krokante Kluiven (doos, 500 gram, 1.15). Deze ver- snaperingen zijn bovendien gezond voor het hondengebit.

Allerhande | 2003 | | pagina 19