O HEALTH BEAUTY Ik werk en heb weinig tijd om uitgebreid te koken. Krijgt mijn kind voldoende voedingsstoffen binnen uit potjes? In principe is kindervoeding uit potjes een prima alternatief, ook voor dreumesen en peuters. Alle voedingsstoffen zitten erin, dus het kind komt niets tekort. Wei is het aan te raden om zoveel mogelijk te varie- ren. Dat kan met verse maaltijden, maar ook met kant-en-klaar, zoals Olvarit Bord- jesmenu. Zo ontwikkelen ze hun smaak en leren ze verschillende consistenties kennen. Ik ben zelf vegetarier. Is het goed als ik mijn kind uitsluitend maaltijden zonder vlees geef? Er is niets tegen eten zonder vlees, ook niet voor kinderen. De eiwitten, vitamines en ijzer uit het vlees komen ook in veel andere voedingsmiddelen voor. Maar omdat ijzer uit plantaardige producten minder goed wordt opgenomen dan ijzer uit dierlijke producten, is het raadzaam bij iedere maaltijd groenten, fruit, sinaasap- pel- of grapefruitsap te gebruiken. Vita- mine C zorgt er namelijk voor dat het ijzer beter in het lichaam wordt opgenomen. Een volwassen persoon heeft twee ons groenten en twee stuks fruit per dag nodig. Hoeveel heeft een kind nodig? Dat is afhankelijk van de leeftijd. Peuters van 1 tot 4 jaar hebben voldoende aan een tot twee stuks fruit en 50 tot 100 gram groente (1 a 2 groentelepels). Voor kinde ren tussen 4 en 12 jaar is dit een tot twee stuks fruit en 100 tot 150 gram groenten. Tieners hebben nog weer iets meer nodig: twee stuks fruit en 150 tot 200 gram groenten. Eventueel kunt u het fruit zo nu en dan vervangen door een fruithapje. j FruitSnack Mi 100% fruit Olvarit Bordjesmenu Diverse fruithapjes van Olvarite AllerHande 10-2003 1S7

Allerhande | 2003 | | pagina 157