De wieestgestelde vragen over kindervoeding Kinderen hebben goede voeding nodig om te groeien en zich te ontwikkelen. Maar wat doe je als je kind belangrijke voedings- middelen als groente weigert? En is voeding uit een potje net zo verantwoord als vers? AllerHande geeft antwoord op enkele veelgestelde vragen. KINDERmenu Nijntje Kinder- biscuit van Bolletje 156 AllerHande 10-2005 Bambix Mijn kind lust geen melk. Wat zijn goede alternatieven? Kinderen tot twaalf jaar hebben per dag twee tot drie glazen melk of melkproduc- ten nodig voor een goede botopbouw. Lust een kind geen melk, dan zijn karnemelk, (vruchten)yoghurt, chocolademelk, yog- hurtdrank, (vruchten)kwark of via uitste- kende vervangers. Wil uw kind die ook allemaal niet, dan is extra kaas nog een optie. Een plak kaas (20 gram) komt over- een met een glas melk. Wat doe ik als mijn kind weigert groen- ten te eten? Soms helpt het om een andere bereidings- wijze te kiezen. Geef rauwe-witlofsalade met mandarijn, in plaats van gekookte wit- lof. Of probeer tomaat of radijs op brood, of een stuk komkommer tussendoor. Geef niet te vaak appelmoes, dat is geen vol- waardige vervanger en bevat veel suiker. Een extra stuk fruit is ook geen alternatief, omdat fruit andere voedingsstoffen bevat. Werkt echt helemaal niets, dan biedt een kindermultivitamine uitkomst. Maar een vitaminepreparaat is geen vervanging voor groenten en fruit. Blijf dus altijd verschil- lende soorten groenten aanbieden. Wat is beter: een kind de hele dag door kleine hapjes geven, of drie maaitijden per dag voorzetten? Drie maaitijden per dag is beter, met daar- naast maximaal vier keer een tussendoor- tje, zoals een Nijntje kinderbiscuit, kinder- koekjes van AH Biologisch of Liga. Het zogenoemde "grazen" (kleine beetjes, de hele dag door) vergroot de kans op caries. Daar komt bij dat, wanneer er geen vaste hoofdmaaltijden zijn, de honger vaak wordt gestild met snacks, zoals chips, koek en candybars. Dit brengt de inname van voedingsstoffen in gevaar. Kinderkoekjes van AH Biologisch groeiontbijt

Allerhande | 2003 | | pagina 156