Pass/e Wijnschrijfster In deze rubriek komen professionele liefhebbers van koken of eten en drinken aan het woord. Deze maand: Magda van der Rijst, vinologe en wijnschrijfster voor AllerHande. Altijd proeven DE VINOLOGE (A Is klein meisje was ik al ge'intrigeerd f* door wijn/ vertelt Magda van der Rijst. 'Ik vond het toen nog niet lekker, maar genoot wanneer ik met mijn vader de kelder in mocht om een fles uit te kie- zen. Dat gebeurde vaak in het weekeinde, als mijn ouders uitgebreid de tijd namen om te tafelen.' Nog altijd associeert Magda wijn met het goede van het leven. In haar keuken staan vaak meerdere ontkurkte flessen te wach- ten om leeggedronken te worden. Maar niet alleen voor de gezelligheid. Magda heeft van wijn haar beroep gemaakt. Ze is vinoloog en als journalist schrijft ze al ruim vijftien jaar over haar favoriete drankje. Onlangs deed ze examen voor de intemationaal hoogst haalbare titel op wijngebied: 'Master of Wine'. Als ze slaagt, is Magda de tweede Nederlander die deze prestigieuze titel mag dragen. Voor haar werk proeft Magda wekelijks tientallen wijnen. Maar ook op een feestje drinkt ze nooit zonder nadenken haar glas leeg. 'Ik bedenk altijd wat ik van de kwa- liteit vind en uit welke wijnstreek de wijn zou kurmen komen. Er bestaat een onein- dige hoeveelheid verschillende smaken wijn en elk oogstjaar smaakt anders. Dat vind ik fascinerend.' Het meest geniet Magda van wijnen waarin ze bij elke slok een ander aroma ontdekt. 'Zo'n wijn hoeft niet duur te zijn, als hij maar goed ge maakt is.' Proeven doet Magda altijd, maar als een wijn haar niet smaakt, drinkt ze hem niet op. 'Dan neem ik lie- ver een glas water.' Ci

Allerhande | 2003 | | pagina 124