Wie speciale ontbijtwensen heeft, kan die van tevoren aan Karin Dhadamus doorgeven. renhuis uit 1883, op zo'n twintig minu- ten loopafstand van de Grote Markt, in de karakteristieke wijk Sint-Joost-ten- Noode. Enkele jaren geleden attendeerde een vriend Karin op het pand. Na lange tijd in het buitenland te hebben gewerkt - 'ik was altijd met m'n werk bezig, het werd uiteindelijk te veel van het goede' - wilde de juriste weleens wat anders. Ze zag het huis van binnen, en aarzelde geen moment. Karin: 'Dat ik zoveel sou venirs had meegenomen van mijn rei- zen, kwam goed uit. Kon ik die eindelijk ergens stallen.' Heel toepasselijk heet haar gasthuis 'Phileas Fogg', naar de hoofdpersoon uit het boek Reis om de wereld in 80 dagen van Jules Verne. De vier kamers ademen een wereldse sfeer. Gordijnen uit Nigeria, meegebracht na een verblijf bij de Toearegs, een Berber- schilderij uit Marokko, een spiegel uit India. Alles is ingericht met een verfijnd gevoel voor detail. Tips over Brussel geeft Karin graag. En wie speciale wen- sen heeft voor het ontbijt, kan die van tevoren aan haar doorgeven. Ci Meer informatie? Bed Brussels, bemiddelt in Bed Breakfasts in Brussel. Tel: +32 (0) 2 646 07 37; www.bnb-brussels.be Taxistop, voor Bed Breakfasts in heel Belgie. Tel: +32 (0)70 222 292; www.taxistop.be Belsud, voor Bed Breakfasts in Wallonie en Brussel. Tel: +32 (0)2 504 03 90; www.belsud.be Meer informatie op internet: www.guesthouses.be www.eurotrips.be AllerHande 9-2003 51

Allerhande | 2003 | | pagina 51