Bezoek aan Friet met juintjes Mosseien, friet, chocolade, bier en witlof; het is maar een fractie van wat de veelzijdige Belgische keuken ons te bieden heeft. Twijfelt u nog over Belgie? In deze AllerHande vindt u niet alleen een kijkje in de keuken van onze zuiderburen, maar ook tips voor een overnachting in Brussel of een uitstapje langs de kust. Als kleine meid mocht ik eens met mijn deftige oom en tante, twee neefjes en een nichtje mee met vakantie in Knokke. Het toppunt van de logeerpartij was de afspraak dat we een keer uit eten zouden gaan. In die tijd beslist een feest! Weken van tevoren wist ik wat ik zou bestellen: friet met juintjes! Die had ik ooit eerder gegeten aan een frietkot in Belgie, waar je mocht kiezen uit wel tien verschiilende soorten frietsaus en andere ingredienten als piccaliily, stoofvlees en nog veel meer. De friet met juintjes - heel kleine zilveruitjes - was toen mijn keuze en in mijn herinnering het lekkerste dat ik ooit had gegeten. Eenmaal gearriveerd bij het chique restaurant, met ons beste pak aan, kregen we de menukaart voor onze neus. Nou, ik hoefde niet te kijken, want mijn besluit stond vast. Tante drong nog wat aan, maar ik keek verwachtingsvol voor me uit. De ober kwam en nam de bestellingen op. Oom nam zeetong, tante nam paling in het groen, de neefjes en het nichtje kozen voor het kindermenu en toen mocht ik het zeggen. Triomfantelijk riep ik (iets te hard): ik wil frietjes met juintjes! Oom verschoot van kleur, tante dook achter de menukaart... en de ober? Die noteerde, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was: voor madammeke een schaaltje friet met juintjes... Jaren later nog werd ik achtervolgd met het fami- lieverhaai van het jaar. Ik weet eigenlijk niet meer of ik er toen zo van heb genoten. Wel kan ik de betreffende ober nog uittekenen. Mijn redder van dat moment! In deze AllerHande vindt u, behalve een recept voor lekkere zelf te maken friet (al dan niet met juintjes te serveren) tal van heerlijke Belgische specialiteiten. Kies en geniet. En... wat zal ik vanavond eten? Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur 4 AllerHande 9-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 4