In deze rubriek vindt u een selectie van vragen aan Albert Heijn. Ook een vraag? Bel de AH Servicelijn: 0800-0305 (gratis) of kijk op www.ah.nl In de biobak Waar wioet je precies het gaatje in eevi el prikken voorda t je het gaat koken? Wameer wiag ik verpakkingen van bio- logische groenten in de biobak gooien? Hoe krijg ik een aav\$ebrav\de pan weer sohoon? Kun je gesohift voedsel eten? Simone Hertzberger, hoofd kwaliteit van Albert Heijn, vertelt over biologisch afbreekbare verpakkingen: 'Kwestbare groenten en fruit kan de klant moeilijk los in zijn jaszak mee naar huis nemen. Daarom worden ze door Albert Heijn verpakt. Ook veel andere producten liggen in een zakje of bakje in de schappen. Voor wie graag biologisch geteelde groenten en fruit koopt, is er goed nieuws. Met ingang van i September mag u het netzak- je van de uien en de zakjes waarin de broccoli, winterpeen, aardappels en ijsbergsla van AH Biologisch zijn verpakt, in de biobak gooien. Later volgen de bakjes van het biologisch fruit. De verpakkingen zijn ge- maakt van biologisch afbreek- baar materiaal. Hoewel het ver- pakkingsmateriaal van plastic lijkt, is het in werkeiijkheid, met behulp van hoogwaardige technologie, gemaakt van af breekbare grondstoffen zoals zetmeel, suikers of eiwitten. Een speciaal logo, het zoge- naamde kiemplantlogo (zie hiernaast), staat afgebeeld op het verpakkingsmateriaal dat u binnenkort met de aardappel- schillen en ander organisch afval in de biobak mag gooien.' Om te voorkomen dat een ei tijdens het koken open barst, kunt u met een speciale eierprikker een gaatje in het ei prikken zodat de lucht eruit kan ontsnappen. Doe dit aan de bolle kant, waar de luchtkamer zich bevindt. Moeite om de bolle kant te herkennen? Eieren staan in het doosje met de spitse kant naar beneden. Per 1 September van dit jaar mogen verpakkingen die voorzien zijn van het kiemplantlogo zie hiernaastsamen met ander organisch afval in de biobak. Deze verpakkingen zijn namelijk gemaakt van bio logisch afbreekbare stoffen, dat wil zeggen dat ze evenals 'groen' afval vanzelf door de natuur worden afgebroken. Bij Albert Heijn gaat het in eerste instantie om de zakjes die om bepaalde biologische groenten zitten. Later volgen ook de bakjes waarin biologisch fruit is verpakt. composteerbaar Een aangebrande pan wordt weer brandschoon wan- neer u er direct warm water in giet. Is de pan ernstig aangebrand, voeg dan per halve liter water twee eet- lepels soda of afwasmiddel toe. De volgende dag is de pan dan in een mum van tijd schoon. In tegenstelling tot wat veel mensen denken, houdt het schiften van voedsel niet in dat het bedorven is. Schiften betekent niet meer dan dat bestanddelen in vloeistoffen zoals melk, pudding of saus onge- wenst uit elkaar vallen. Geschift voedsel kan meestal gewoon gegeten worden; de textuur voelt alleen niet prettig aan in de mond. AllerHande 9-2003 161

Allerhande | 2003 | | pagina 161