O HEALTH BEAUTY Witte tanden, frisse adem, 'n gave huid: soms moet je de natuur een handje helpen voor het gewenste resultaat. Twaalf probleemoplossers op 'n rij. Tot in de puntjes Gehydrateerde huid Frisse adem maakt grove porien minder goed zichtbaar en vertraagt de talg- productie. Dagelijks fohnen, veel zonlicht, permanenten... Het zijn allemaal factoren die het haar doen uitdro- gen. Fohn de haren altijd lauw of koud en dep gewassen haar voor- zichtig droog. Masseer de hoofd- huid tijdens het wassen zodat de klieren die huidsmeer afscheiden, worden gestimuleerd. Door een speciale shampoo en conditioner tegen droog haar (zoals Elvive van L'Oreal) te gebruiken, wordt het haar beschermd tegen verdere 'schade'. Voor mannen die graag een dikkere haardos willen, helpt regelmatig wassen met de Rege- nium-XY shampoo van L'Oreal. Een droge gezichtshuid? De cremes van Dove Face Oxygen of Plenitude Revitalift (verkrijgbaar bij de AH Servicebalie) brengen de vochthuishouding weer in balans en beschermen tegen uitdroging. Reinig de huid eerst met reini- gingsmelk. Spoel gezicht en hals af met lauw water en gebruik een gezichtslotion zonder alcohol. Verdeel daarna de creme masse- rend over hals en gezicht. TIP: tweemaal per week een vochtinbrengend maskertje is geen overbodige luxe. De vochtige omgeving van de mond is een ideale voedingsbo- dem voor bacterien. Gebruik een zachte tandenborstel om de tong schoon te maken; bacterien nestelen zich ook hier graag. Sla het ontbijt niet over: dit vergroot de kans op vervelende geurtjes. Spoel regelmatig met mondwater zoals Listerine. AllerHande 9-2003 157

Allerhande | 2003 | | pagina 157