Passie 1 Voor de v-erzamelaar In deze rubriek komen professionele liefhebbers van koken en eten en drinken aan het woord. Deze maand: Aad van der Hoeven (46), verzamelaar van brouwerijartikelen. Hij is dol op rommelmarkten en antiekwinkeis. 'De vondst van een antiek bierglas of een zeldzame flesopener kan mijn hele dag goedmaken.' 1 Zo begon het DE BIERFANAAT Aad van der Hoeven is bestuurslid van bier- en verzamelaarsvereniging BAV. Deze vereniging biedt aile mogelijke informatie over bier en organiseert regeimatig excursies en ruilbeurzen. Meer informatie: www.bav.nl. Aad, in het dagelijks leven assistent-be- drijfsleider in een supermarkt, is fana- tiek verzamelaar van alles wat met Neder- lands bier te maken heeft. Zijn favoriete object is het bierglas. Daarvan heeft hij in- middels bijna vierduizend verschillende exemplaren. Maar ook speldjes, spatels en suikerzakjes bewaart hij graag. In zijn huis in Delft heeft Aad een speciale kamer in- gericht waar de duizenden bierartikelen netjes afgestoft in stellingen staan uitge- stald. Alles staat op brouwerij gesorteerd. 'Ik heb twee kasten met spullen van Amstel bier, drie kasten Heineken en flink wat planken Gulpener. De bijzondere gla- zen van niet meer bestaande brouwerijen staan opgesteld in een vitrine in de huis- kamer.' Aads interesse voor bier werd vijftien jaar geleden gewekt tijdens een rondleiding in de Heineken brouwerij. Hij werd aange- trokken door de enorme hoeveelheid spul len met het biermerk erop. Eenmaal lid van bier- en verzamelaarsvereniging BAV, groeide zijn collectie snel. Inmiddels be- steedt Aad zo'n 18 uur per week aan zijn hobby, bijvoorbeeld op ruilbeurzen. Als hij daar niet kan vinden wat hij zoekt, e-mailt hij met medeverzamelaars om leuke arti- kelen te pakken te krijgen. 'Het is fascine- rend', zegt Aad, 'hoeveel bierreclame er wordt gemaakt. Van gevelreclames en spiegels en klokken bij mensen thuis tot de bikini's van serveersters in strand- tenten.' £1

Allerhande | 2003 | | pagina 132