t ..X Settesoli Grecanico €4-99 Settesoli Nero d'Avola €4-99 Settesoli Rosato €4-99 I De Siciliaanse zomers zijn heet. Nadeel van al die zon en warmte is dat de zuren in de suikerrijke druif verioren gaan en de uitein- delijke wijn (te) veel alcohol bevat. Greca nico, een van de bijna vergeten druiven van Sicilie, bevat van nature veel zuren en min der suiker. Gelukkig werd deze oude schat teruggevonden. Er kunnen verrukkelijke, witte wijnen met een relatief laag alcoholgehalte van worden gemaakt. De Settesoli Grecanico is licht, sap- pig, fruitig, kruidig en verfris- send droog. Dit is een wijn om in het zonnetje van te genie- ten. Hij smaakt zo, zonder lets, prima en past bij allerlei ge- rechten. Probeer hem bij antipasti, de visbarbecue, salades met vis, macaroni met groenten en mozza- rella of op z'n Siciliaans: bij pasta met tuinbonen, ricotta en geelgroene olijf- olie. Schenk hem vanuit de koeler op zo'n io°C. WIJNCATEGORIE 2 Nero d'Avola, letterlijk de zwarte van Avola, is de rijzende ster van de rode wijn in Sicilie. Van oorsprong groeide deze druif random de plaats Avola in het zuidoosten van het eiland. In het zuidwesten gedijt hij ook uit- stekend. De wijn die er in Menfi van wordt gemaakt is fonkelend roodbruin. In de voile, rijpe smaak zijn zoete, sappige kersen en andere bos- vruchten te ontdekken. Deze ronde, stevige wijn doet het heel goed bij de kruidige keu- ken. Combineer hem met bruschetta met een tapenade van zwarte olijven of (typisch Siciliaans) artisjokken, met lamsvlees, geroosterde entre- cote, ratatouille, pasta met paddestoelen en met pittige kaas. De Sicilianen drinken hun Nero aan de koele kant, op zo'n 14 a 15°C. Sicilianen drinken geen rose, maar ze heb- ben druiven vol fruitig sap waarvan voile, vrolijke, felroze roses kunnen worden ge maakt. Die van Settesoli bestaat voor hon- derd procent uit cabernet sauvignon. De geur van zoete, rijpe, rode zomervruchten stuift het glas uit. Ook de smaak is fruitig; cassis en cerise komen erin voor. De wijn is lekker fris, niet zwaar maar heeft genoeg body om aan tafel te schenken. Bijvoorbeeld bij antipasti, salades, zomerse pasta's, geroosterde gamba's met saus en bij kipspiesjes, drumsticks en lamskoteletten van de barbecue. Jong en koel geserveerd, io°C, is hij op zijn best. WIJNCATEGORIE 6 WIJNCATEGORIE 8 AllerHande 8-2003 63

Allerhande | 2003 | | pagina 63