'5INH0UD augustus 2003 nummer 8 Verder in dit nummer Antipasti De Italiaanse maaltijd begint met antipasti. Dit hoeft geen vuller te zijn, maar dient vooral als smaakopwekker. Primi Pasta, risotto of een goed- gevulde soep. De primi zijn de grote leveranciers van kool- hydraten en energie. Secondi e contorni Deze gang bestaat uit viees, vis, gevogelte of eiergerechten met groenten of een saiade. De keuze van de groenten wordt afgestemd op de smaak van het hoofdgerecht. Dolci Een Italiaans dessert bestaat uit gebak, ijs of vers fruit. Wie trek heeft in een fris nagerecht kan kiezen uit een van de ras- Italiaanse ijssmaken. io Winkelnieuws Nieuwe producten en interes- sante wetenswaardigheden. 58 Wijneiland Sicilie Siciliaanse wijn. Fris, fruitig, modern en gemaakt van druivensoorten die alleen op het eiiand groeien. 68 Toprecept Voor zijn restaurant in Neck rijdt chef Mario Uva twee keer per maand naar Italie om in te kopen. Een Italiaanse enclave in de polder. 74 Kokers en eters Na de repetitie van de Afri- kaanse zanggroep Ladysmith Black Mambazo kookt Nynke lichte, gezonde kost. 80 De perfecte risotto Mooi gerecht om als primo of gewoon als hoofdgerecht op tafel te zetten: risotto, letter- lijk 'rijstje'. Stap voor stap naar het beste resultaat. 84 De oorsprong In de bergen van Noord-ltalie, verstopt in oude kopermijnen rijpt het bijzondere fontina- kaasje. 94 Culinaire prijsvraag Puzzel mee en win mooie prijzen! 98 Al dente! Over vormen pasta, de lekker- ste sauzen en de beste manier om pasta te koken. 107 Air Miles Topaanbieding Deze maand extra voordelig: een pastapan. 108 Italiavaria Pizza, kaas, vleeswaren en smaakmakers uit het Italiaanse assortment van Albert Heijn. 114 Passie De trots van La Cucina del Sole: de pastamachine. Beetje bloem, zout, eieren, hard draaien en... verse pasta. 118 De snelle keuken Acht recepten die binnen 20 minuten op tafel staan en waarmee je voor de dag kunt komen. 128 Shopping Fraaie producten en aantrekke- lijke kortingen. 135 Lijfstijl Innovaties, nieuws en tips uit de wereld van de lichaams- verzorging. 139 Health 8c beauty Onder de douche. Maar welke douchecreme mag er mee? 143 Vraag 8c antwoord AH Klantenservice geeft ant woord op uw vragen. 146 Colofon en volgende maand AllerHande in September. AllerHande 8-2003 5

Allerhande | 2003 | | pagina 5