in Bella Italia v'er in Nederland wonende Italianen nemen ons mee door een typisch Italiaans menu. Ze leiden de gangen in en vertel- len over hun (meegebrachte) tradities. Over antipasti di terra, melanzane alia parmigiana en spaghetti met ketchup. Stefano is een bijzondere man. En ook de echtge- noot van een van mijn oud-collega's. Stefano is een Italiaan in hart en nieren. Afkomstig uit Zuid-ltalie, Altamura om precies te zijn. Daar wonen zijn moe- der en zijn famiiie. Daar reist hij minstens een keer per jaar naartoe. Daar liggen zijn roots. Hier heeft hij zijn kinderen, zijn kleinkinderen, zijn vrienden (veelal Italiaans) en... hier heeft hij het kleine souterrain van zijn huis voigestopt met fantastische Italiaanse producten. Huisgemaakt. Zeifgeperste olijfolie, 'vierger' kan niet, pittige salsiccia (Italiaanse worst), gedroogde tomaatjes, ingemaakte minipaprika's, gedroogde kruiden, specerijen en meer. Stefano en zijn vrouw nodigen ons met enige regel- maat uit om samen met het gezin te eten. Daar verheugen we ons dan ontzettend op. Niet alleen op het eten, maar ook op de warmte, de oprecht- heid, het respect dat de kinderen voor hun ouders hebben. En bovenai, op het gevoel van de passie voor de pure smaken van de Italiaanse keuken. Zulke etentjes zijn een feest. Van begin tot eind. De laatste keer dat we er waren (met de fiets, wel zo verstandig) kregen we weer van alles en nog wat mee. Een fles van die kostbare zeifgeperste olijf olie, een fles zelfgebottelde rode wijn, tussen de snelbinders een bos verse Italiaanse laurier. Kunt u begrijpen dat deze mensen een warm plekje in mijn hart hebben? En dat we na zo'n bezoek weer dagen achtereen Italiaanse gerechtjes op tafel hebben staan? En dat we die grote Italiaanse gast- vrijheid in deze AllerHande aan u willen meegeven? Buon appetito! Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur 4 AllerHande 8-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 4