De passie vav\: DZ zonnekeuken In deze rubriek komen professionele liefhebbers van koken of eten en drinken aan het woord. Deze maand: Nicoletta Tavella en Marina Vizzinisi van La Cucina del Sole. Zelf enorme lief hebbers van de Italiaanse keuken, organiseren zij kookcursus- sen en workshops volgens de Italiaanse traditie. Brandstof LA CUCINA DEL SOLE Marina Vizzinisi en Nicoletta Tavella organiseren kookcursussen, eenmalige kooklessen en workshops in Italiaans koken in Amsterdam. Tljdens iedere les wordt een drie- of viergangen- menu bereid. Meer informatie op www.cucinadelsole.info. |e kan wel zeggen dat Italianen geob- J sedeerd zijn door eten,' roept Nico letta Tavella lachend. 'Tijdens de lunch bespreken we vaak al wat we's avonds voor lekkers zullen maken,' reageert Marina Vizzinisi. Vol verrukking vertel- len deze twee van oorsprong Italiaanse dames over hun grote passie voor de Italiaanse keuken. Nicoletta (39) heeft vorig jaar haar baan als tolk-vertaler opgezegd om zich samen met Marina (41) te wijden aan hun bedrijf]e 'La Cu cina del Sole,' oftewel de zonnekeuken. Ze organiseren uitgebreide kookcursus sen, eenmalige kooklessen en work shops met thema's als 'zelfgemaakte pasta' of 'antipasti e stuzzichini'. 'Ik ben grootgebracht met het idee dat eten meer is dan brandstof voor je lichaam,' vertelt Nicoletta. 'Het is 00k plezier maken, gezellig met de hele familie koken en samen eten.' Vervelen doet de Italiaanse keuken haar nooit. 'Iedere streek in Italie heeft z'n eigen specialiteiten en recepten. Nederlan- ders denken bij Italiaans eten vaak me- teen aan lasagne, spaghetti alia bolog- nese of tiramisu, maar er is zoveel meer.' De cursisten van La Cucina del Sole leren dat rauwe venkel heerlijk smaakt in een salade met sinaasappel en lente-uitjes. Ze ontdekken dat arti- sjok vers veel lekkerder is dan uit blik. En ze oefenen met het maken van ge- rechten zoals een Romeins lamstoof- potje met eierdooiers en citroen. 'Ik laat mensen graag dingen proeven die ze niet kennen,' zegt Marina. 'Als ze het dan tegen hun eigen verwachting in lekker vinden, geniet ik daar intens van. Het mooiste is als we de cursisten in- spireren om na onze lessen 00k thuis Italiaans te gaan koken.' C»

Allerhande | 2003 | | pagina 114