Welkom in Ital/e verkoopt gedroogde en verse varianten. De kooktijd verschilt per soort en vorm. Penne Macaroni A Ravioli Rotelle ATagliatelle STAP 3 STAP 2 Penne nemen niet alleen van- wege hun buisvorm uitstekend saus op, hij blijft er ook mak- kelijker aan plakken door de geribbelde buitenkant. Deze pasta is mede door zijn 'bite' erg populair. Elleboogjes werden in Nederland vooral jaren geleden veel gegeten. Met ham en kaas. Nu staan ze vaak op het menu van de liefhebber van volkorenpasta. Al vroeg bekend in Nederland, maar dan met tomatensaus uit biik. Sinds enkeie jaren is ravioli (letterlijk: kussens), even- als andere gevulde pasta's vers verkrijg- baar. Omdat de pasta snel klaar is en vanwege de vulling ook met alleen wat kaas en olie heeriijk smaakt, wordt hij steeds populairder. Ook bekend als dischi volanti (vliegende schotels) en orecchietti (oortjes). Stevige pasta die zich goed leent voor stevige sauzen met stukjes vlees of vis erin. Waarschijnlijk een van de meest gegeten pasta's. Wanneer de verse variant in kokend water wordt gelegd, is hij in de meeste gevallen al klaar om te serveren zodra het water opnieuw kookt. Wordt in de regio rond Rome fettuccine genoemd. Giet de beetgare pasta in een vergiet en schud het geheel goed om. Afspoelen is niet nodig en besprenkelen met olie tegen het plakken evenmin. Pasta met een laagje olie erop is te glad om de saus goed vast te houden. Serveer de pasta direct op warme borden, want hij koelt razendsnel af. Al dente gekookte pasta smaakt het best. Over het algemeen is de pasta al dente in iets minder tijd dan de aange- geven tijd op de verpakking. Maar om de perfecte pasta te koken is slechts een manier de beste: blijven proeven. Gedroogde pasta heeft tijdens het ko ken maar gedurende 1 a 2 minuten de juiste 'bite'. AllerHande 8-2003 101

Allerhande | 2003 | | pagina 101