I Tijdens de zomermaanden zijn er maar liefst meer dan dertig roses om uit te kiezen. Van de vertrouwde AH Huiswijn Rose uit Frankrijk tot een pittige Portugees, koraalrode Italiaan en kersverse Zuid-Afri- kaan. We stellen enkele nieuwkomers aan u voor. Schapkaartjes ROZ€ wolk Behalve de nieuwe roses staan ook alle andere roses tijdens de zomer in de winkel. Bijvoorbeeid de krachtige Undurraga, de milddroge Gordonne of de kruidige Cipresseto. Op de schap kaartjes vindt u een omschrij- ving van de smaak. firniston Bop Rose Zuid-Afrika, 4.79 Deze voile, sappige, kruidige rose is genoemd naar een prachtige baai aan de Indische Oce- aan. In zo'n baai organiseren Zuid-Afrikanen hun braai. Terwijl het vlees langzaam gaart, wordt er goed gekoelde rose gedronken. Op de Hollandse stranden, in de tuin en binnen aan tafel doet deze Arniston Bay het ook prima. In 0,75 liter en 0,375 liter verkrijgbaar. Lindemans Bin 35 Rose Australie, 5.79 De Australische rose van Lindemans komt vol, stevig en zacht over. Hij ruikt en smaakt naar rijpe, rode zomervruchten. Dit is een wijn om zo van te genieten en om bij kruidige gerech- ten te schenken. Spareribs, mixed grill, een In- diase curry: het kan allemaal. •JTBDupHOSl Cotes du Rhone Rose Rhone, Frankrijk, 3.89 Uit het zuidelijk deel van de Rhonevallei komen roses om aan tafel te schenken. Ze worden ge- maaktvan (vooral) de grenachedruif. Ze zijn fris en fruitig en hebben body. Lekker bij lams- koteletjes, kruidige kip, pasta met geroosterde paprika's en pittige pizza's. Rose de Loire Loire, Frankrijk, 3.99 Door zijn verfrissende, fruitige, milddroge smaak is deze lichte Loirewijn een ideale terras-, strand- en feestwijn. Ceef er nacho's met kaasdip, een wrapper met tonijn en avo cado, broodje garnalen of toastje geitenkaas bij en het rosefeest is compleet. SYRAH Nouoison Sprat) Rose Languedoc, Frankrijk, 3.59 Van de syrahdruif worden donkerrode, 'spicy' wijnen gemaakt. Dat kruidige proef je ook in deze Zuid-Franse rose. Het is een zachte, ronde wijn die zo, zonder iets erbij, goed smaakt en prima combineert met de kruidige, mediter- rane zomerkeuken. Leeuuuenberg Pinotoge Rose Zuid-Afrika, 2.99 Pinotage is een authentieke, Zuid-Afrikaanse druivensoort. Er worden lichte en voile rode wij nen van gemaakt en ook deze sappige rosd. De donkerroze, droge wijn zit boordevol aroma's van aardbeien en frambozen. Een ideale rose voor bij salades, lichte pasta's en zomerse roer- bakgerechten. Conciiio Rosato Valdadige, Italie, 4.99 Langs de rivier de Adige groeien de schiavadrui- ven waarvan deze koraalrode rose wordt ge maakt. Het is een fijne, milde wijn met bloemachtige aroma's en de smaak van rijpe bessen. Zo'n droge, geurige, smaakvolle wijn is een prima aperitief die ook bij salades, lichte visvoorafjes en geroosterde garnalen past. Terro Franca Rosado Bairrada, Portugal, 4.29 Bairrada ligt in het midden van Portugal. Hier worden wijnen met een totaal eigen, typisch Portugees karakter gemaakt. Dat geldt ook voor deze pure, frisse, droge rose met fruitige aroma's. Hij past bij vis, vlees, kip, pasta met tomatensaus en goed gevulde salades. Schenk de wijn niet te koud, op zo'n 14 °C. Settesoli Rosoto Sicilie, 4.99 Kenmerkend voor de cabernet sauvignon zijn z'n cassisachtige aroma's. Die ruik en proef je in deze cabernet-rose. Hij heeft een diepe, donker roze kleur en kruidige smaak. Het is een krachtige, elegante wijn die het goed doet bij kruidige pasta's, couscous en (wit)vlees van de barbecue. Denk aan varkensfilet met salie, kip met rozemarijn en lamskoteletjes met knoflook. AllerHande 7-2003 7?

Allerhande | 2003 | | pagina 77