Zomerkoninkje Perziken, aardbeien, druiven... Bijna niets is zo veelzijdig als fruit. Met zoveel variatie aan kleur, geur, smaak en textuur. Dit zomer- nummer is helemaal gewijd aan fruit in al haar verleidelijke ver- schijningsvormen. Boordevol recepten om van te watertanden. Mijn ailereerste bijbaantje. Ik was vijftien en in de ban van de liefde. Ik was op Frans, zoon van een tuinder. En Frans z'n vader deed in aardbeien. Dat kwam goed uit. Want de aardbeien moesten - net als Frans en ik nog net niet rijp - in de voorzomer van de piantjes worden geplukt. Een piek per mandje betaalde het. Ik plukte en plukte, en droomde de dag door. En als ik Frans zag, werd ik let- teriijk zo rood als aardbeitjes maar kunnen zijn. Toppunt van vreugde was de dagelijkse aardbeienshoot. Aan het einde van de dag, moe en rozig van het buiten zijn, vlogen de aardbeien je om de oren. Op wie je het meeste was, daar schoot je het hardst op. Frans en ik zagen rood van het aardbeien- vocht. Passie voor fruit I Maar daar bleef het bij. Het is nooit wat geworden tussen ons twee. Wei tussen de aardbei en mij. Want zo'n sappig zoet vruchtje, van het steeltje ontdaan, niet gewassen en puur in de mond gestopt: dat is ware passie. Als de eerste aardbeien van de koude grand in de winkeis liggen, dan kan ik niet anders dan een doosje in de boodschappentas stop- pen. Eenmaai thuis eet ik ze ongewassen op, en denk met enige weemoed terug aan die lang vervlogen, maar o zo onbevangen periode uit mijn leven. Proef mee, maak even tijd voor de pure passie: die van fruit! Mieke van Laarhoven H oofdredacteur 4 AllerHande 7-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 4