Zelf meenemen of daar kopen? O HEALTH BEAUTY Bij een vakantie met baby, dreumes of peuter komt heel wat kijken. Wat moet zeker mee, waar moet rekening mee worden gehouden en hoe blijft de vakantie leuk voor iedereen? Knuffels lets te kauwen Uitjes vakantie Het is de nachtmerrie van iedere moeder en vader: op vakantie met de kleine en erachter komen dat de baby- doekjes ontbreken, de flesjes zijn vergeten, de knuffels er niet zijn. Begin daarom een week voor vertrek al met het samenstellen van een vakantie- paklijst en schrijf de dingen die u dagelijks te binnen schieten, op. Bewaar dit lijstje ook voor een volgende vakantie! Het is verstandig een tas te pakken en apart te houden met spullen die tijdens de reis van pas komen. Denk voor onderweg aan voldoende eten, fruit, water, melk, een omkleedkus- sen, flesjes, babydoekjes, lui- ers, extra kleren, rompertjes en slabbetjes. Houd ook een paar hydrofiele luiers witte doeken van dunne katoen) bij de hand. Die zijn al- tijd handig bij kleine ongeluk- jes, als gordijntjes in de auto, als zweetopvangers in auto- stoeltjes, als slabbetje... Infor- meer of er op het vakantie- adres zaken als buggy's, bedjes of kinderstoelen te huur zijn. Zorg in de auto door middel van zonneschermpjes en airco voor een aangename tempera- tuur tijdens de reis. Geef baby of dreumes regelmatig te drin- ken. Neem voor dreumesen en peuters favoriete knuffels en speelgoed mee. De bijrijder kan eventueel achterin bij het kind plaatsnemen om voor afleiding en troost te zorgen. Ook tijdens de vliegreis zijn voldoende speelgoed en een tas met praktische zaken on- misbaar. Neem het liefst een vlucht zonder tussenstop en boek tijdig een bassinet voor een lange vlucht. Dit is een uit- klapbaar babybedje voor kinde- ren tot twee jaar, vlak bij uw eigen stoel. Tip: geef wat te drinken of te kauwen bij het stijgen en landen om de druk in de oren te verminderen. Maak, eenmaal aangekomen op de plaats van bestemming, de eerste dag geen vermoeiende uitjes. Laat baby of dreumes bekomen van de reis en leg hem of haar op tijd in bed. Een verduisterde slaapkamer zorgt ervoor dat de kleine zo lang mogelijk slaapt. Een dag vol ac- tiviteiten kan heel vermoeiend zijn, zeker voor heel kleine kinderen, twee uitjes zijn daarom meer dan genoeg. Smeer de kleine eenmaal bui- ten altijd in met een zonne- brandcreme met hoge bescher- mingsfactor. Kleding in laagjes is ideaal op vakantie zodat er naargelang het weer, snel iets aan- of uitgetrokken kan wor den. En, heel belangrijk: ver- geet baby of dreumes nooit een hoedje op te zetten. Meer tips en info? Surf naar www.saunenopveikantie.nl Omdat niet alle producten waar u en vooral uw dreumes aan gewend zijn, in het buitenland te koop zijn, is het verstandig om voor een week proviand mee te nemen. Denk maar aan pot- jesvoeding, melkpoeder of opvolgmelk. Ook voldoende luiers, babydoekjes en andere verzor- gingsproducten zijn de eerste dagen handig om meteen in huis te hebben. Neem contact op met de fabrikant of het verkeersbureau van het vakantieland bij twijfel aan verkrijgbaarheid van een product of medicijn. Wie buiten Europa op vakantie gaat, informeert voor vertrek bij de plaatselijke CCD of er specifieke voorzorgsmaatregelingen zoals inentingen, nodig zijn. AllerHande 7-2003 149

Allerhande | 2003 | | pagina 149