Pc3 s s ic Ill In deze rubriek komen professionele liefhebbers van koken of eten en drinken aan het woord. Deze maand: barones Van Verschuer. Haar passie en trots zijn eigen gemaakte biologi- sche jams, noten- en fruittaarten. De ingredienten komen van landgoed de Heerlijkheid Marienwaerdt in de Betuwe. Norbertijner abdij B6TUWS6 BARONCS Van woensdag 20 t/m zondag 24 augustus vindt op Heerlijkheid Marienwaerdt de jaarlijkse Landgoedfair plaats. Bij meer dan honderd stands kunnen bezoekers proeven van het buitenleven. Openingstijden van 10 tot 18 uur. Meer informatie op www.marienwaerdt.nl Het duurt wel even voordat je bij Huis Marienwaerdt bent. Midden in het rivierengebied, tussen Beesd en Tricht, kronkelt een smalle weg over negenhonderd hectare landgoed. Door de toegangspoort voert de weg, langs slootjes en bomen die in het najaar de walnoten geven die barones Van Ver schuer (76) verwerkt in haar speciale walnoottaarten. 'Koken is altijd al mijn grote liefhebberij geweest. Goed en lekker eten moet het hoogtepunt van de dag zijn. En dan hoeft het niet eens zo erg bijzonder te zijn. Ik houd vain gezonde, eerlijke ingredienten.' De geschiedenis van Marienwaerdt gaat terug tot de twaalfde eeuw toen er een Norbertijner abdij werd gesticht. Eeu- wen later kwam het landgoed in bezit van de graaf van Bijlandt, de voorvader van de huidige eigenaren. Tegenwoor- dig is de Heerlijkheid Marienwaerdt een veelzijdig bedrijf, met een land- goedwinkel, een Bed Breakfast en biologische akkerbouw en veeteelt. Maar het meest trots is de barones op de fruitteelt. 'Ik maak graag jams, sap- pen en chutneys. Niet alleen voor ons- zelf, maar vooral voor de winkel. Hoe bewerkelijker het recept, hoe leuker ik het vind. Kweeperenjam en oranjemar- melade bijvoorbeeld. Rode- en zwarte- bessenjam vind ik zelf het lekkerst. Heerlijk.' De barones kijkt ieder jaar verlangend uit naar de zomer, als zij met beslag en mixer aan de slag kan voor de jaar lijkse Landgoedfair. 'Dan bereid ik wel honderdvijftig verse notentaarten. Een hele klus, maar ik doe het niet alleen. Onze kleinkinderen helpen graag een handje mee.'

Allerhande | 2003 | | pagina 110