Marjolein (21) 'Het gaat me om het eten, niet om de gezelligheid' Ruud (36) Het is nu trend onder jonge men- 'Warme Snacks sen om vaker op de dag warme snacks te eten in plaats van een en SOepen lopen warme maaltijd. Soepen lopen dan 00k altijd goed. Onze dagschotels altl'jd gOed' zijn wat luxer en internationaler geworden vergeleken met vroeger. En iedere dag hebben we een vegetarische variant van de dagscho- tel. De prijs houden we laag omdat de universiteit studenten een betaalbare maaltijd wil bieden. Wat wel opvalt, is dat studenten eerder bereid zijn meer te betalen dan universitaire medewerkers. Dit komt misschien omdat studenten hier minder vaak eten.' 'Elke maandag eet ik in de mensa, samen met de rest van het bestuur van onze studentenvereniging. 's Avonds hebben we namelijk vergadering in het- zelfde gebouw. Ik ben vierdejaars ontwikkelings- psychologie, maar ben een jaar met mijn studie ge- stopt om voltijds voor de studentenvereniging te werken. Soms eet ik hier twee keer in de week. Het hangt ervan af of er iets lek- kers op het menu staat. Ik woon in een studentenhuis en daar kook ik voor mijzelf. Ik eet over het algemeen ge- zond, maar als ik bijvoorbeeld vandaag sla eet, hoef ik het niet morgen nog eens. Thuis zorgen mijn ouders ervoor dat ik vlees, groenten en aardappelen eet. Dat vinden ze gezond. Als ik in de mensa eet, gaat het mij allereerst om het eten en niet om de gezel- ligheid. Het is lekker makkelijk, maar het is goed- koper om zelf te koken. Meestal bedenk ik in de winkel wat ik ga maken. Ik houd erg van soepen.' 'Van maandag tot en met donderdag hebben studen- ten en medewerkers de keuze uit verschillende warme maaltijden. Vrijdagavond koken heeft geen zin, want dan zijn de meeste studenten naar huis voor het weekend. De grootste drukte is rond zes uur, gemiddeld hebben we dan zo'n driehonderd eters. Ik heb de eetgewoonten van mensen echt zien veranderen in de loop der jaren. AllerHande 6-2003 83

Allerhande | 2003 | | pagina 83