Barbecuen Vurig zomeren Zodra het eerste zonnestraaltje zich meldt, verhuizen hele volksstammen naar tuin of balkon, om boven de smeulende kolen allerlei lekkers te bereiden. Barbecuen is nog steeds ongekend populair. Daarom in deze AllerHande de beste recepten, van snel en makkelijk tot hoog niveau. Het jaar 1999: een zwoele zomeravond, onder- gaande zon in de achtertuin. Uitgelaten vrienden, een nasmeulende barbecue, lege flessen (veei) op tafel, restjes eten op de bor- den (niet veel), optimale tevredenheid. Tot een van de vrienden een ietwat snerende op- merking maakt over onze manier van barbe- cuen. Wat een padvindersmentaliteit eigen- lijk, vond hij. Met houtskool prutsen, lang wachten op de juiste temperatuur en dan maar hopen dat er mooi vlees vanaf komt. Nee, dan zijn barbecue. Elektrisch vernuft, al- tijd goed, geen gedoe, snel klaar. Mijn 'weder- helft' reageert als door een bij gestoken. Niets, maar dan 00k helemaal niets haalt het bij een zelfgemaakt vuurtje! Verfrommelde kranten, houtskool erbij, blazen en wapperen, en dan... vakkundig dichtschroeien en verder garen van het gerecht. Luidruchtig werd de discussie gevoerd, over de voors en tegens van klassiek en elektrisch roosteren. Waar werd het lekkerst gebarbe- cued? We besloten de proef op de som te nemen. Die zomer is er veel geroosterd. De elektriekers tegen de klassiekers. Ik heb nog nooit zoveel iekkere hapjes geproefd. En, de eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat ik met de ogen dicht niet kon proeven wat waar vanaf kwam. Hoe dan 00k, ik wens u een lange en fijne zomer toe, met veel barbecuegenot. En of u nu een elektrisch danwel kiassiek vuurtje maakt, met onze recepten is succes verze- kerd! Mieke van laarhoven Hoofdredacteur 4 AllerHande 6-2005

Allerhande | 2003 | | pagina 4