Exclusieve Air Miles-aanbieding bij Albert Heijn Sjasliek van groenten Geroosterde tofustick met sinaasappel-wortelsaus i -v:: Aanbieding geldig van 26 mei tot en met 8 juni 2003, zolang de voorraad strekt (barbecuegerecht, 4 personen) Maak van gekookte rode bietjes, zoete aardappel, wortel en rode ui een kleurige vegetarische spies. Snijd de bietjes, aardappel en wor tel in blokjes van 2 cm. Snijd de ui in kwarten. Kook de zoete aardap pel en wortel beetgaar in gezouten water. Rijg om en om stukken rode en oranje groente aan een grote spies, bestrijk ze met olijfolie en strooi er grof zeezout over. Grill de groentesjaslieks in 20 minuten gaar op een matig hete barbecue. Lekker met een dipsaus van mayonaise en geraspte mierikswortel. (barbecuegerecht, 4 personen) Halveer een plak tofu in de lengte en verpak beide helften in keukenpapier. Leg een bord of snijplank op de tofupakketjes en leg er een zwaar gewicht op (bijvoorbeeld een dik kookboek). Laat minimaal 2 uur staan om het vocht er zoveel mogelijk te laten uitlekken. Verwijder het keukenpapier, halveer de tofuplakken op- nieuw in de lengte en bestrijk ze met sesamolie. Rijg de tofurepen aan 4 voorgeweekte satestokjes en rooster ze 15 minuten op een matig hete barbecue, voorzichtig omkeren. Serveer de geroosterde tofu met een saus van het sap van 1 sinaasappel, 1 geperst teentje knoflook, 3 eetlepels japanse sojasaus, 1 eetlepel geraspte wortel en 1 eetlepel geroosterd sesamzaad. AllerHande 6-2003 135

Allerhande | 2003 | | pagina 135