KWALITEIT herkennen OMELET maken Eieren KOKEN Wist u dat? Het grootste kippenei ooit had vijf dooiers en een omvang van 31 centimeter. Het zwaarste ei woog 454 gram; dat is ongeveer 6 keer een doorsnee-ei. Een kwalitatief inoogwaardig ei is te kierkennen aan kiet PVE/IKB-logo. Dat betekent dat de eieren gecon- troleerd zijn volgens strenge normen. Sinds eind vorig jaar staat op alle IKB-eieren een nieuwe code- ring gestempeld. Het eerste cijfer staat voor Viet kioude- Wjsysteevn, gevolgd door de code voor Viet land van kier- kcwist in twee letters (bijv. NL) en vervo I gens vijf cijfers met Viet registratienummer van Viet legpluimveebedWjf. De codering wordt op de doos u/tgelegd. Klop 2 of 3 eieren los in een mengkom Laat de eieren ca. 15 seconden roerloos op het vuur staan Klap de omelet met behulp van een spatel dubbel Om een breuk in de schaal te voorkomen is het verstandig het ei ter hoogte van de luchtkamer aan de stompe kant van het ei) in te prikken, al- vorens het te koken. Dat kan met een ei- erprikker, maar ook met een puntig mesje. Breng water aan de kook en laat het ei met behulp van een lepel of schuimspaan voorzichtig in de pan glijden. Reken de kooktijd vanaf het moment dat het water weer aan de kook is. Laat de eieren altijd 'schrikken' door ze direct na het koken even af te spoelen onder koud water. Ze zijn dan later gemakkelijk te pellen. Kooktijden: halfzacht 4-5 minuten; hard 8-10 minuten. Het bereiden van een omelet hoeft maar een paar minuten in beslag te nemen. Klop 2 of 3 eie ren met peper en zout los in een mengkom. Verhit een eetlepel boter in een niet te grote koeken- pan met antiaanbaklaag. Schenk zodra het schuim is weggetrok- ken de eieren in de pan. Draai de pan rond, zodat het ei mooi uit- vloeit en laat het mengsel ca. 15 seconden roerloos op het vuur staan. Klap de omelet met behulp van een spatel dubbel, zodra de onderkant begint te kleuren en de omelet bijna droog is. Extra lek- ker wordt een omelet met frisse tuinkruiden of geraspte kaas. AllerHande 4-2003 65

Allerhande | 2003 | | pagina 65