Wat vertelt de dooier OVER HET El? Eieren POCHEREN Laat eieren na het koken altijd eerst even schrikken De kleur van de dooier van een ei is voor Viet grootste dee I afloan- kelijk van lne+ menu van de kip. Ma/seieren bijvuurbeeld toebben een relafief dunkergekleurde dooier. Eet een kip voorai granen, dan is de dooier liuVifer van kleur. Sums z/t er in de duuier een ruud stipje. 2o'n stipje wurdt veruurzaakt duur een gefcruken adertje aan Viet uppervlak van de dooier. A/aawiate een ei uuder wurdt, lust Viet water erm deze vlekjes up. Eieren met rude stipjes erin kun je gewuun eten. Het betekent juist dat Viet ei extra vers is. Wist u dat? Biologische eieren heb- ben het EKO-keurmerk. Ze komen van scharrel- kippen die zijn gevoed met biologisch geteelde graanproducten. Wist u dat? Hoe kun je aan een ei zien of het rauw is of hardgekookt? Laat het op z'n kant in de rondte tolien. Draait het vloeiend, dan is het gekookt. Schommelt het, dan is het rauw. Laat het ei zo vlak mogelijk in de pan glijden Haal het na 4 minuten uit de Een perfect gepocheerd ei is pan en haal het door lauw water ovaal van vorm, de dooier zacht Een gepocheerd ei is een ei dat zonder schaal in een pan water een paar minuten net tegen de kook aan is gehouden. Een per fect exemplaar is afgerond en ovaal van vorm en het wit bedekt de dooier, die zacht is, volledig. Cepocheerde eieren worden tradi- tioneel in voorgerechten of aan het ontbijt geserveerd. Breng in een niet te grote pan een iaag van ongeveer 5 cm water tegen de kook aan en voeg een eetlepel azijn per liter water toe. Breek een supervers ei in een kommetje en laat het zo vlak mogelijk in de pan glijden. Haal het ei na 4 mi nuten uit het water, haal het door een kom met lauwwarm water om de azijn eraf te spoelen en knip het zo nodig aan de randen bij met een schone keukenschaar. Heerlijk op toast of in een salade. 64 AllerHande 4-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 64