Mil A Gluten is een eiwitbestanddeel dat voorkomt in tarwe, rogge, gerst, haver en spelt Hooikoorts Allergenen Contactallergie voor bepaald voedsel maakt het afweersysteem antistoffen tegen eiwitten die in de voe- ding voorkomen. Dat kunnen bijvoorbeeld eiwitten in koe- melk of noten zijn. Stoffen die de eigenschap hebben allergi- sche reacties op te roepen worden allergenen genoemd. Bij voedselintolerantie reageert het lichaam ook op bepaalde voedingsmiddelen, maar het afweersysteem speelt daarbij geen of bijna geen rol. Speciaal voor de gevoelige huid is het gebruik van zachte bad- en doucheproducten belangrijk. Zoals Sebamed douchecreme, doucheolie, wastabletten of huidlotion. Hooikoorts is een overgevoe- ligheidsreactie van het lichaam babykwaaltjes ills krampjes en verstopping. Dat hoort er ook wel een beetje bij. Maar als de kwaaltjes aanhouden, kan met de huisarts of het consultatie- bureau worden overlegd of zui- gelingenvoeding als Omneo 2 of Frisomel comfort 2 een goed idee is. Deze producten zijn makkelijk verteerbaar en sti- muleren een natuurlijke darm- werking. De twee belangrijkste vormen van voedselovergevoeligheid zijn zoals gezegd voedselallergie en voedselintolerantie. Bij allergie Nikkelallergie is een van de meest voorkomende contact- allergieen. Sommige mensen met een contactallergie voor nikkel reageren ook op nikkel- rijke voedingsmiddelen. Een nikkelbeperkt dieet kan in dat geval meehelpen de klachten te verminderen. Wie last heeft van contactallergieen heeft vaak een jeukende rode huid. DOUCHE-CREME •anviarriiBAina Irritatie van de huid kan komen door overge- voeligheid voor bepaalde stoffen. Bij aanhou- dende problemen kan een dermatoloog onderzoeken wat de reactie veroorzaakt. Om het risico op huidirritaties kleiner te maken, moet je vooral 'aardig' zijn voor de huid: niet te lang, te heet en te vaak douchen of baden en niet te- veel zeep gebruiken. Verzorgingsproducten van Sebamed hebben dezelfde pH-waarde als een gezonde huid, zijn zeepvrij en houden de natuurlijke beschermlaag van de huid in evenwicht. Bij de servicebalie van Albert Heijn zijn homeopathische geneesmiddelen verkrijgbaar die symptomen van allergisch eczeem kunnen verlichten. 154 AllerHande 4-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 154