Snelle IS Drie w\omev\\e Fijn STRIJKEN Nieuwe producten, actuele informatie en boodschappers aan het woord Trek in vis maar geen tijd of zin om te koken? Er zijn no Vieerlijke nieuwe soortev\ vis voor in de magnetron. De kant-en-klare vis staat in ik minuut op tafel. Er zijn drie varianten: kabeljauw in mosterdsaus, zalm in zure-roomsaus en Alaska pollack in tomaat-feasilicum- saus. Te vinden in Viet koelvak. Wil (80) en Loe (82): Wil: 'We eten zeker twee keer per week sla. Zo'n zakje is net genoeg voor ons tweeen. En is er nog wat over dan maak ik er een slaatje van voor bij de borrel. Dan gooi ik er nog wat zalm of ei doorheen.' Loe: 'Ik doe er zelf altijd een dikke kwak mayonaise doorheen. Wil doet er nauwelijks iets doorheen, omwille van haar iijn. Laatst heb ik mayonaise met yoghurt ontdekt en dat vindt ze dan prima. Heel vaak hebben we erfeta doorheen. We mogen dan wel oud zijn maarwezijn niet beschimmeld hoorl' Birgit (25): 'Ik krijg vanavond vrienden te eten. Omdat ik niet veel tijd heb, maak ik pasta met sla waar ik een potje feta door doe. De gekruide olie van de feta dient dan meteen als dressing, dus ik ben zo klaar. Heb ik meer tijd dan garneer ik de sla met pijnboompitjes die ik eerst rooster. De honing-mosterddressing is weer erg lekker met uitgebakken spekjes. ik maak mijn dressings nooit zelf. De kant-en-klare smaken lekker en ik denk niet dat de smaak beter wordt wanneer ik ze zelf maak.' r>n 1111 .uu Brahim (31): 'Ik krijg straks vrienden op bezoek en ga als voorgerecht een warme salade maken. Normaal gesproken ge- bruik ik nooit sausjes, alleen peper, zout en olijfolie. Maar voor dit recept maak ik een uitzondering. Ik heb het van een vriendin gekregen en voeg er zelf van alles aan toe. Ik bak uien, knoflook en gerookte kip en doe daar een bekertje creme fraTche bij. Daar gaat de helft van een zakje sla doorheen. Als het warm is schep ik de rest van de sla erdoor. That's it, zaligl' Strijken vervelend? Robijn Vaporesse veraangenaamt dit lastige klusje. Door de vloeistof in het waterreser- voir van het strijkijzer te gieten, stoomt er tijdens het strijken een frisse geur diep in de vezels van de kle- ding. Ook voorkomt het de opbouw van kalkaanslag in het strijkijzer. Nu is er een nieuwe geur: lelie 8t rijst- bloesem. Robijn Vaporesse, fles, 1 liter, 2.19.

Allerhande | 2003 | | pagina 13