De passievan: MARC WILLEMSE The Chocolate Bar Chocolade ruitenwissers Smaakexplosie In deze rubriek komen professionele liefhebbers van koken of eten en drinken aan het woord. Deze maand: Marc Willemse, bezield chocolatier. In een eeuwenoud Nijmeegs klooster geeft hij chocoladeworkshops en -demonstraties. A Is vijfjarige mocht Marc Wil- lemse met de kruidenier uit het dorp mee naar de groothandel. Daar stonden voor de feestdagen honderden dozen vol chocolade klaar. 'De geur was overweldigend,' herinnert hij zich. Sinds Marc an- derhalf jaar geleden in Nijmegen The Chocolate Bar opende, heeft hij onbeperkte toegang tot zijn lieve- lingssnoep. Zijn bonbonworkshops zijn geliefd onderdeel van vrijgezellenfeestjes, familie-uitjes en kinderpartijtjes. Hij vertelt de deelnemers het ver- haal over chocolade dat loopt van de ontdekking van de cacaovrucht ruim tweeduizend jaar geleden, via de eerste middeleeuwse cacaodrank tot de moderne hagelslag. Daarna mogen de klanten zelf bonbons maken. Vooral voor mannen is dit een serieuze aangelegenheid, heeft Marc gemerkt. 'Vrouwen versieren hun bonbons zo mooi mogelijk. Mannen pakken het technischer aan. Ze maken liefst een concrete afbeelding van een gebouw of een auto. Dat doen ze heel waarheids- getrouw, compleet met piepkleine koplampen en ruitenwissers.' Zelf kan Willemse intens genieten van goede chocolade. 'Een hap cho colade veroorzaakt een explosie van smaken in mijn mond. Ik proef suiker, melk, vet en cacao. Elk soort smaakt en ruikt weer anders. Het liefst eet ik pure chocolade. Niets is lekkerder dan een banaan gedoopt in warme, vloeibare pure chocolade.' Ci In het hart van Nijmegen, met uitzicht over de Waal, ligt het twaalfde-eeuwse klooster 'De Commanderie van Sint )an'. Op deze historische locatie geeft Marc Willemse zijn work shops en demonstraties. Meer informatie hierover op www.chocolatebar.nl.

Allerhande | 2003 | | pagina 128