Druiven die veel zon hebben gehad leveren voile, krachtige wijnen op €4-39 €4-39 Atlas Vineyards Syrah Marokko, 3.89 De syrahdruif is te herkennen aan z'n peperige geuren aroma's van mokka en specerijen. In deze mondvullende, zachte Marokkaansewijn komen alle syrah-trekjes voor. Hij is gemaakt om bij ge- roosterd (rood) vlees en geroosterde groenten te drinken. Denk aan lamskoteletten met ratatouille of Algerijnse entrecotes met abrikozen-koffiesaus. WIJNCATEGORIE S Chateau la Cordonne Rouge Provence, De combinatie van rood fruit en geurige Zuid- Franse kruiden in deze wijn uit de Provence smaakt verrukkelijk bij allerlei gerechten met een Proven- paals tintje. Denk aan kip met knoflook en rozema- rijn, geroosterde lamskoteletjesTunesische tuin- bonenomelet en stoofschotels met aubergine. WIJNCATEGORIE 8 Domaine Laroque Merlot/ Syrah Marokko, 4.49 In de elegante, bijna Franse Domaine Laroque komen twee druivensoorten voor. De merlot maakt de wijn zacht, rond en fruitig en de syrah voegt daar zwoele specerijen aan toe. De wijn matcht met allerlei fijngekruide vleesgerechten, 00k met die uit de Maghreblanden zoals het Ma- rokkaanse lamsvlees met artisjokken en de Tunesi sche auberginestoof. Salice Salentino Riserva Zuid-ltalie, In de warme Zuid-ltaliaanse zon rijpen de druiven voor deze ronde Salice Salentino. Behalve zacht is de wijn 00k vol van smaak en pittig en dat maakt hem heel geschikt om bij kruidige, Noord-Afri- kaanse stoofschotels met vlees of groenten te schenken. Denk aan ratatouille, couscous met lamsvlees, tomaten gevuld met gehakt en gevulde druivenbladeren. WIJNCATEGORIE 9 WIJNCATEGORIE 9 Terras Altas Dao rood Portugal, 3.89 Kenmerkend voor Portugese wijn als deze Terras Altas Dao is de voile, krachtige, rijpe smaak. Zo'n wijn past perfect bij sfevige, kruidige stoofschotels die in de Dao, een streek in het midden van de Por tugal, vaak op tafel komen. Schenk'm bij alles wat kruidig overkomt, varierend van een Mexicaanse bonenschotel of FHollandse hazenpeper tot Marok- kaanse harira. WIJNCATEGORIE 9 TERRAS ALTAS i Reserve du President Rouge Corsica, €4-49 In de Corsicaanse keuken komen Italiaanse, Franse en 00k Noord-Afrikaanse elementen voor. De krui dige wijnen van dit ruige eiland kunnen al die smaakinvloeden makkelijkaan. Niet verwonderlijk dat hij 00k heel goed bij vlees- en visgerechten uit de Maghreblanden smaakt. Probeer hem eens bij de Algerijnse geroosterde vis. WIJNCATEGORIE 7 Settesoli Nero d'Avola Sicilie, 4.99 De wijnen van Sicilie worden steeds beteren sappiger. De nero d'avola, een typisch Siciliaanse druif, geeft voile wijnen dieaangenaam licht overkomen. In de smaak zijn zoete, sappige kersen te ontdekken. Behalve bij kruidig lamsvlees en ratatouilles kan de wijn 00k bij pittige kaas worden geschonken. I NERO Q'AVOU WIJNCATEGORIE 8 Settesoli Crecanico Sicilie, 4.99 De witte Settesoli wordt gemaakt van de grecanicodruif. Hij zit boordevol rijp fruit, smaakt kruidig en droog. Het is een lekkere, lichte, zachte wijn die 00k aan tafel kan worden geschon ken. Bijvoorbeeld bij mediterrane hapjes (mezze), salades met vis en bij geroosterde aubergine en courgette. WIJNCATEGORIE 2

Allerhande | 2003 | | pagina 59