nero d'avola O WIJNADVIES 3-59 S1CILIA Nouaison Chardonnay Vin de Pays d'Oc, Deze Zuid-Franse chardonnay is droog, fruitig en zacht van smaak. Zo'n wijn is een lekker glas op zich, zonder iets erbij, maar doet het ook goed bij saiades met milde dressings en bij lichte vis- en kipgerechten. Door zijn verfrissende citrusachtige aroma's past hij prima bij de mild-pikante mezze en geroosterde groentesaiade uit Tunesie en een (Algerijnse) salade nicoise. WIJNCATEGORIE 1 Atlas Vineyards Cabernet Sauvignon Marokko, 3.89 Beni MTir is een wijngebied ten noordoosten van Casa blanca. Hier, op de uitlopers van het Atlasgebergte, groeien de druiven voor voile, pittige Marokkaanse wij- nen. De cabernet sauvignon is diep-donkerrood van kleur. Hij heeft het fruitige en kruidige van cassis en het zoete en vlezige van gestoofde pruimen. Dit is de wijn om bij ailerlei stoofschotels te schenken. Bijvoorbeeld bij couscous met lamsvlees en linzen. WIJNCATEGORIE Beamonte bianco Navarra, 3.39 Deze droge, voile, kruidige witte Beamonte uit Navarra wordt gemaakt van de Spaanse viuradruif. De wijn is fris en licht maar ook kruidig waardoor hij mooi combi- neert met het 'spicy' zoetige in sommige Maghrebge- rechten. Probeer hem eens bij de Marokkaanse kippen- pastei, de Algerijnse visfilet met ansjovissaus en de tuinbonenomelet uit Tunesie. WIJNCATEGORIE 2 Atlas Vineyards Merlot Marokko, 3.89 In de wijnen van Atlas Vineyards proef je het karakter van de druivensoort waarvan de wijn is gemaakt. In ver- gelijking met de cabernet sauvignon is de merlot wat zachter en fruitiger met tonen van groene kruiden. Lekker bij Maghrebgerechten als de kippenpastei en de mosseltajine maar ook een sappige begeleider van oosterse wokgerechten. WIJNCATEGORIE 8 AllerHande 3-2003 57

Allerhande | 2003 | | pagina 57