'r De rijke smaken van de Ma 9 IJEJ Lang genieten De keukens van Marokko, Algerije en Tunesie lieten in de loop der eeuwen hun sporen na aan 'de andere kant' van de Mediterranee. Ingredienten die er gemeengoed zijn, zijn ook overal te vinden in Frankrijk, Spanje en Italie. In deze AllerHande de eetcultuur van de Maghreb. Vorig jaar november was ik op de beroemde huishoudbeurs in Engeland, The Good Food Fair: een spektakel. Beroemde koks geven er demonstraties en ik had het voorrecht om onder anderen Jamie Oliver 'live' te aan- schouwen. Jamies keuken is er een van onbe- vangenheid, waarbij genieten met vrienden en famiiie voorop staat. Dat uit zich in gevarieerde gerechten met ingredienten van over de hele wereld. Het deed me denken aan mijn Marokkaanse vriendin, die samen met haar man een restaurant runt. Ook daar staat onbevangen- heid voorop. Aan het einde van de avond wordt er gedanst op de tafels! Voor haar is lang genieten van eten met veel vrienden heei gewoon. Toen ik weer eens een bijzondere avond bij mijn vriendin had doorgebracht, vertelde ik de redactie erover. De nieuwsgierigheid naar de Marokkaanse keuken was gewekt. Elk van ons verdiepte zich in het culinaire erfgoed. En niet alleen van Marokko, maar ook van de buurlanden Tunesie en Algerije. Een trio dat zich ook wel laat vertalen als de Maghreb. En wat bleek? Veel van de ingredienten uit de Maghreb kennen we eigeniijk ai. In Spanje, Frankrijk en Italie gebruikt men ze ook. Pittige kruiden, lamsvlees, vis, aubergines, tomaten, courgettes. Voor de redactie reden genoeg erover te willen vertellen. En dit is het resultaat. Maak een keuze uit de veelheid aan lekkers, bereid met producten die niemand vreemd zijn, nodig uw dierbaren uit en: zing, dans, geniet en maak plezier! Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur 4 AllerHande 3-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 4