VRAAC2 1 In deze rubriek vindt u een selectie van vragen aan Albert Heijn. Ook een vraag? Bel de AH Servicelijn: 0800-0305 (gratis) of kijk op www.ah.nl Is Euro Shopper eev\ wiekk? Waar staat Euro Shopper voorl Iedereev\ weet dat )e sp'mazie Kicclt twee keek wiag verwarvnev), maar waarom is dat eigenlijk? Waarovn kunnen baby's betek geen hcning etev\l Wat is het vekschil tussen witte ev\ zwakte peperl Euro Shopper is het goedkoopste boodschappenmerk van Albert Heijn. Het assortiment bestaat op dit moment uit ruim 250 verschillende pro- ducten en in de toekomst worden dat er nog meer. Albert Heijn koopt de producten met andere Europese supermarkten groot in, zodat u er minder voor betaalt. Veel bladgroenten bevatten nitraat, waaronder ook spinazie. Nitraat op zich is een onschuldige stof, maar het kan worden omgezet in nitriet, een stof die kankerverwekkend is. De omzetting van nitraat in nitriet vindt heel langzaam plaats. Hoe meer of hoe langer je verwarmt, hoe meer nitriet er ge- vormd wordt. U kunt verse en diepvriesspinazie en spinazie uit een potje rustig opwarmen, maar niet meer dan een keer. Honing is een natuurproduct dat sporen van een bepaalde bacterie kan dragen. Op de gezondheid van volwassenen heeft deze bacterie geen invloed. Baby's jonger dan een jaar kunnen er echter ziek van worden, omdat de bacterie be paalde giftige stoffen aanmaakt die tot ernstige ziekteverschijnse- len kunnen leiden. Peper groeit in de vorm van besjes aan de bloemen van een klimplant. Zwarte pe- perkorrels zijn onrijp ge- plukte besjes, die gedroogd zijn in de zon tot de schil zwart wordt. Witte peper wordt pas geplukt als de besjes rijp zijn. Ze worden geweekt, geschild en ver- volgens gedroogd.

Allerhande | 2003 | | pagina 141