O HEALTH BEAUTY De natuur is als een uitgebreide apotheek. Voor veel kwalen heeft zij een oplossing, die vaak dichterbij ligt dan we denken. Citroensap kunnen we gebruiken tegen ruwe ellebogen, kamille is goed voor een zachte huid, eucalyptus heeft een heilzame werking bij griep en verkoudheid. Tegenwoordig weten we het zeker: grootmoeder had gelijk! NATUURLIJKE ingredienten WONDERMIDDELTJES KAMILLE en ALOE VERA NatuurWIJZER Artsen en wetenschappers zoeken steeds vaker in de natuur naar medicijnen voor hedendaagse ziektes. En ook de cosmetische industrie ge- bruikt graag producten uit de natuur. Uit een groot Amerikaans onderzoek onder 2500 vrou- wen blijkt dat in de afgelopen vijftien jaar vrou- wen steeds meer vertrouwen hebben gekregen in verzorgingsproducten met natuurlijke ingre dienten. Niemand vindt het raar om op de ver- pakking van een pot creme te zien staan dat er natuurlijke ingredienten in zitten. Sterker nog, we vinden het raar als die er niet in zitten. Dat er voor elke kwaal een natuurlijk medi- cijn is, dat wisten onze grootmoeders als geen ander. Ruwe ellebogen bewerkten ze met een halve citroen, wratjes lieten ze ver- dwijnen door ze in te wrijven met de binnen- kant van een tuinbonenschil en ruwe handen be- handelden ze met olie en zout. Hadden ze last van uitvallend haar, dan wasten ze het met kamillethee. Puistjes ver- dwenen als sneeuw voor de zon door er zout op te wrijven en brandnetelthee te drinken. De heilzame en verzorgende werking van sommige kruiden en planten is al eeuwen be- kend. Zo hadden de oude Egyptenaren een heilig ontzag voor kamille, die de geest ver- licht en het lichaam heelt. Kamille werkt tegen ontstekingen, kramp en allergie, maar werkt ook kalmerend en verzachtend voor de huid. Tegenwoordig wordt kamille daarom vaak toegepast in producten voor de gevoe- lige huid. Ook de Aloe Vera-plant is al sinds mensenheugenis be- kend om zijn heilzame werking. Het sap uit de plant bevat belangrijke mineralen, enzymen en vi- tamines. Maar het belangrijkste is dat het een soort tovermiddel is voor de huid die blootgestaan heeft aan zon, zee en wind. AlterHande 5-2003 137 f&L<

Allerhande | 2003 | | pagina 137