Rivierkreeftjes De naam doet vermoeden dat deze schaaldieren louter in rivie- ren voorkomen, maar ze leven ook in ander zoet water, zoals meren en beekjes. Net als alle kreeften hebben ze twee vooruitstekende scharen. Het vlees, dat zoetig van smaak is, komt onder andere goed tot zijn recht in subtiele sauzen en soepen. Verkrijgbaar: gekookte en gepelde rivierkreeftjes in bakjes van 100 g. De smaak van deze grote garnaal is ziltig en het vlees is stevig. Deze zogenaamde warmwater- steurgarnaai wordt in de tropi- sche wateren in de buurt van Indonesie en India gekweekt. Doordat ze rauw zijn ingevroren, blijven hun smaak en structuur tijdens het bereiden optimaal. Verwarm ze echter niet te lang, want dan worden ze taai. Lekker in vispotjes of roerbakgerechten. Verkrijgbaar: rauw en gepeld; diepgevroren in zakken van 500 g. De cocktailgarnalen zijn tijgergarnalen die onder andere in In donesie worden gekweekt. Deze grote garnalen worden ook zonder staart verkocht, maar bij cocktailgar nalen is voor het decoratieve uiter- lijk het staartje eraan gelaten. Zoals de naam al zegt, zijn ze zeer ge- schikt voor cocktails, maar ook in salades zijn ze heerlijk. Of rijg er een paar aan een cocktailprikker en serveer ze met een lekker dipsausje bij de borrel. Verkrijgbaar: gekookt met staartstuk; gekoeld in bakjes van 125 g en diepgevroren in zakken van 500 g. Deze grote gekweekte garnalensoort komt uit tropische en subtropische wate ren. Hij wordt ook wel witpootgarnaal genoemd, omdat hij van nature doorschijnend wit is. Eenmaal gekookt worden gamba's roze van kleur. Albert Heijn verkoopt ze gekookt en ongepeld. In mediterrane landen kom je ze op deze manier ook nogal eens tegen: gebakken in olijfolie met knoflook en hete peper of verwerkt in een paella. Lekker pellen dus! Verkrijgbaar: gekookt en ongepeld; gekoeld in bakjes van 200 g en diepgevroren in zakken van 500 g. AllerHande 3-2003 107

Allerhande | 2003 | | pagina 107