Noordse garnalen Scampi Jumbogarnalen Een van de meest bekende garnalen en onze nationale trots is de Hollandse garnaal. Maar er zijn nog zoveel andere soorten! Grote garnalen, zoals jumbogarnalen en gamba's. Of kleinere, zoals roze garnalen. Kijk, vergelijk en proef. M h. Scampi GARNALEN De naam zegt het al: deze garnalen zijn prachtig roze van kleur. Ze worden gevangen in de Indische en Stille Oceaan. Ze zijn op dezelfde manier te gebruiken als Hollandse garnalen, maar hebben een minder uitgesproken smaak. Spoel gekookte en gepelde gama|en v°or gebruik nooit af, want dan verliezen ze veel smaak. Roze garnalen zijn mooi als garnering van vis- gerechten of vissoepen. Verkrijgbaar: gepeld en gekookt; gekoeld in bak- jes van 125 g en diepgevroren in zakken van 500 g. Deze garnaaltjes lijken wat be- treft smaak en structuur veel op roze garnalen, maar zijn bieek- roze van kleur. Ze worden gevan gen in het noordwestelijk deel van de Atlantische Oceaan, waar het water koud is. Ze worden meestal diepgevroren aangevoerd. Noordse garnalen zijn op dezelfde manier te gebruiken als roze gar nalen. Deze soort is vooral ge- schikt in cocktails of als garne ring van fijne visgerechten. Verkrijgbaar: gepeld en gekookt; in bakjes van 125 g. Deze sappige jyfl t£> zoetwatergarna- len zijn gekweekt en komen onder andere uit India. Ze worden rauw en zonder kop ingevroren en zijn dan lichtgrijs en doorschijnend. Zodra ze worden verwarmd, worden ze prachtig lichtroze van kleur. Omdat ze bij aankoop nog rauw zijn en vrij groot, blijven ze na de bereiding lekker sappig. Verkrijgbaar: rauwe en ongepelde scampi en reuzenscampi diepgevroren in zakken van 500 g. Evenals de cocktailgarnalen zijn 00k deze garnalen tijgergarnalen, maar dan in een grotere maat en zonder staartstuk. Het vlees is stevig en sappig en de smaak is pittig. Net zoals bijna a lie grote garnalen wordt deze soort in warme wateren gekweekt. In een handomdraai maakt u er een mooie cocktail of salade mee. Omdat ze al gekookt zijn, kunt u ze het beste koud verwerken. Als u ze toch gaat verwarmen, doe dit dan heel kort om taaiheid te voorkomen. Verkrijgbaar: gekookt en gepeld; in bakjes van 100 g. 106 AllerHande 3-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 106