AllerHande 01 2'o Finalepuzzel Puzzelen op internet DOORLOPER Van links naar rechts: i Zwitserse kaas; voorgerecht; beschermende laag om een kaaskorst 2 zuivelproduct; zangstuk; keurig; valse haardos; melkproducent; langspeelplaat (afk.) 3 warme springbron; gevlochten ring met bloemen; ik (Lat.) 4 voordat; jaargetijde; warme streken bij de evenaar 5 geen enkel ding; soort kaas 6 selenium (afk.); partij in een rechtsgeding; politie-eenheid (afk.) 7 afgehapt stuk; vleesgerecht; waterdoorlatend; moeilijk kauwbaar 8 simulant; landbouwwerktuig 9 de twee oplossingswoorden van de puzzel 10 loofboom; lokspijs; gas in lichtredames n watering; mogelijke andere keuze 12 opstootje; delfstof; graad; domina (afk.) 13 rivier in Spanje; zangnoot; groente bij de rijsttafel; onmeetbaar getal 14 gevan- genisruimte; mond; zitmeubel; West-Europeaan 15 hoog aanzien; kaassoort 16 par exemple (afk.); telwoord; tennisterm; verharde huid; tweedelig badpak; achter 17 eetlust; Franse kaas; voedingsproduct; nagerecht; etenbereider; loofboom. Van boven naar beneden: 1 op zekere plaats; winterse neerslag; bereidingsvoorschrift 2 prachtig; roofdier 3 afgemat; vogelpro- duct; bloeiwijze; plaats in Drenthe 4 Arabische vorst; Europese taal; godsdienst (afk.) 5 gevolg; bruin- geel; deel van het skelet 6 deel van een trap; fooi; deel van een muziekinstrument; schande 7 houding; genoeg; tandeloos zoogdier 8 steekwapen; koraaleiland; uitgezette aslijn van een ontworpen spoorweg 9 takje; loopstok; tennisterm; en volgende (afk.) 10 veerkracht; wijkplaats 11 benodigde stof bij kaasbe- reiding; erwtensoep; oude lengtemaat; errore excepto (afk.) 12 grootvader; aansporing 13 daar; deel van een breuk; geneesheer 14 fijngestampte aardappelen; ex professo (afk.); gril; insect 15 deel van het ge- zicht; rivier in Portugal; rij van gelijksoortige dingen 16 zware bijl; Noorse munt; gil; deel van het gezicht; kosten koper (afk.) 17 emmertje; drietal 18 zeepwater; niet overvloedig; valse vouw in een kabel 19 ba- renspijn; streling; uitgave 20 wier; slotwoord; plotseling 21 schoonmaakgerei; vertrouwd; eerlijk; snel. Fervente puzzelaars kun- nen 00k meedingen naar de uiteindelijke hoofdprij- zen. Elke maand maken twee of drie letters uit de oplossing deel uit van een zin. Na negen puzzels kunt u de zin invullen en deze als eindoplossing van de finalepuzzel inzenden. In AllerFlande 9 (September 2003) zullen we u hierover nader informeren. Bewaar dus 00k de oplossing van deze tweede puzzel goed! U kunt de puzzel 00k maken via www.ah.nl/allerhande/puzzel AllerHande 2-2003 93

Allerhande | 2003 | | pagina 93