KOKERS Maartje (57) 'Heerlijk, als er voor lijke tijd. Ik ben 00k een Klaas (67) langrijk om goed eten te 'DiaadjeSVloeS Vinden eters 'Ik kom nu al meer dan een jaar in De Steiger, voor de aanspraak en de gezelligheid. Want koken en al- leen eten, daar vind ik niks aan. Het is toch heerlijk als er voor je wordt gekookt. Mijn man deed dat vroeger nooit. We zijn al lang geleden gescheiden, dat was best een moei- hele tijd erg op mezelf je wordt gekookt' geweest, hield alles en iedereen op een afstand. In De Steiger heb ik veel geleerd over sociale om- gang met anderen. Er komt hier van alles, maar ik ga met iedereen om. Vorig jaar heb ik hier kerst en oud en nieuw gevierd en dat was heel erg gezellig. Er was een heerlijk koud buffet. Gratis. Meestal krijgen we Hollandse pot, maar soms is er ook nasi. Vandaag was het eten weer heel goed. Het hangt natuurlijk sterk af van wie er kookt. Maar als Klaas kookt, is het altijd goed.' 'Vandaag hebben we Italiaanse kruidensoep met tortellini, kalkoenrollade met champignonsaus, salade en herfstvla met slagroom. Niet gek, he? En dat voor 2.50. Het mag ook niet meer kosten, dat is de grote kunst. Degene die kookt, doet ook de inkopen. Ik vind het be- serveren. Alles haal ik vers. Er is iedere woens- ze het lekkeiSt dag soep, dat willen de mensen graag. Maar het lekkerst vinden ze draadjes- vlees. Na mijn pensionering - ik was bouwkundige bij de gemeente - wilde ik iets betekenen voor an deren. En omdat ik van koken houd, ben ik hier te- rechtgekomen. Thuis ben ik meestal de koker. Mijn vrouw werkt ook als vrijwilliger in De Steiger, maar zij komt niet in de keuken. Voor en na de maaltijd wordt er gebeden. Een mooi moment. En er is natuurlijk een hoeraatje voor de kok.' AllerHande 2-2003 77

Allerhande | 2003 | | pagina 77