Vroeger Geel, wit, blauw, jong, oud, belegen... Wij Nederlanders zijn dol op kaas, of het nou Hollandse of buitenlandse kaas is. We lusten het bijna wel elke dag. Op de boterham, uit het vuistje, bij de borrel, in gerechten. De hoogste tijd voor een stoomcursus kaas. Lang voordat ik bij AllerHande kwam, werkte ik als voedingsassistent in een ziekenhuis waar ik patienten hielp lekker en verantwoord te eten. Toen al voelde ik kriebels. Kriebels om meer te doen met ingredienten, met bijzondere hapjes, met verrassende recepten. Uren zat ik te kletsen en te discussieren met de koks. Met altijd de prangende vraag: hoe maak je het de patienten het meest naar de zin? Er werden fraaie menu's samengesteld. Op maat gesneden. In vetarme, licht verteerbare en ook vegetarische varianten. Vooral die laat- ste groep was de moeite van het overleg- gen waard. Niet alleen paddestoelen of een ei, maar ook talloze kaassoorten leenden zich ervoor om de meest fantastische recepten te bedenken. Ik heb er een liefde voor kaas aan overgehouden. Of het nou een brok pittige parmezaan, een reep jonge boeren, of een punt krachtige blauwschimmel betreft. In mijn vrije tijd creeerde ik recepten die ik op een gegeven moment naar verschillende voedingsbureaus stuurde. Mijn eerste echte opdracht werkte ik uit voor Het Nederlands Zuivelbureau. Een receptenpro- ductie met... kaas! Mijn eerste schreden op het pad van culinair genot waren gezet. En nog steeds kan ik uren kletsen over bijzondere maar bovenal verantwoorde, lekkere recepten. Maar genoeg hierover, op naar de inhoud van dit nummer, waarin - u raadt het al - kaas centraal staat. Proef en geniet! Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur 4 AllerHande 2-200B Een ode aan kaas

Allerhande | 2003 | | pagina 4