H HEALTH BEAUTY Mannen en jongens houden niet van getut, wordt algemeen aangenomen. Maar ook niet van puistjes, een schrale kin, een ruwe huid of andere onregelmatigheden. De oplossing? Slim inkopen en het ochtendritueel onderwerpen aan het volgende stappenplan. STA Schovle start ladde huid Zchevev\ Van SCHEREN tot SMEREN De mannenhuid op voorhoofd, neus en kin produceert vrij veei talg, waardoor deze daar vetter is dan op andere plaatsen. De beste manier om deze gecombineerde huid schoon te houden, is wassen met een facewash (Nivea for Men Face Wash). Deze reinigt de huid tot diep in de porien. Resultaat: een superzachte en aaibare huid. a Niet alieen tieners hebben last van puistjes, ook bij veel volwas- sen mannen raken de porien door talg verstopt. Vermijd in dat geval vette cremes en houd de huid Nat scheren geeft een gladder re sultaat dan droog scheren. Door de baardharen eerst nat te maken en de scheergel een halve minuut te laten intrekken, worden de haren zacht en soepel. Mannen goed schoon (bijvoorbeeld met Clearasil Complete Wascreme of een zeepvrije gezichtsreiniger, zoals Nivea Double Action Face Wash). Cebruik eventueel af en met een zware baardgroei kunnen beterschuim gebruiken in plaats van gel, bijvoorbeeld Gillette scheergel. Schuim houdt het water beter vast, waardoor de haren meer kans krijgen soepel te Reinig de huid voor het scheren. Door het water worden de haren zachter en dikker, waardoor het scheren makkelijker gaat. toe een scrub. Steekt er toch een de kop op? Even aanstippen met een likje zinkzalf (Zwitsal Zink- zalf) voor de babybillen. Daardoor droogt de puist sneller in. worden (AH Scheerschuim). Echte profs scheren eerst met de haren mee, en dan nog een keer tegen de haren in voor een optimaal glad resultaat. GEZICH PJRETE AllerHande 2-2003 137

Allerhande | 2003 | | pagina 137