De passie van: Haa... Gebak In deze rubriek komen professionele liefhebbers van koken of eten en drinken aan het woord. Deze maand: Hilly van West, taartengek en kunstenares. Op bestelling maakt zij de meest fantastische taarten. De ene nog kunstzinniger dan de andere. Taartproeffeestjes HILLY VAN WEST In het taartenatelier 'Haa... Gebak' van Hilly van West komen de klanten op afspraak langs om hun bestelling in alle rust te bespreken. Door op deze manier te werken kan Hilly van al haar taarten echt iets bijzonders maken. Wie een taart wil met de naam en leeftijd van de jarige er met slagroom bovenop gespoten, is bij Hilly van West aan het verkeerde adres. 'Zo'n fantasieloze versiering,' zegt ze, 'vind ik zonde van mijn taart.' Nee, de klant kan Hilly beter haar gang laten gaan als het haar grote passie betreft. In haar winkel in Rot terdam bakt ze wekelijks tientallen taarten voor verjaardagsfeestjes, bruiloften en de horeca. Ze zijn elke keer anders, de ene nog fraaier dan de andere. De keuken staat vol met de heerlijkste ingredienten in alle kleu- ren van de regenboog. In de etalage pronken exemplaren van soms wel vijf verdiepingen hoog. Het begon allemaal met taartproef feestjes die Hilly vijftien jaar geleden organiseerde, toen ze nog op de kunstacademie zat. Haar taarten waren een groot succes en sinds vijf jaar heeft ze een eigen winkel, die ze liefkozend 'mijn taartenatelier' noemt. Klanten kunnen op afspraak langskomen om hun bestelling te be spreken. Een simpel gegeven, zoals een bruidegom die munten verzamelt, is voldoende om Hilly te inspireren. Het bruidspaar kreeg een taart in de vorm van een schatkist, met zilver- kleurig marsepein bekleed en met eetbaar papiergeld erop. 'Ik luister al- tijd naar de wensen van de klant,' zegt ze, 'maar wie bang is voor een maffe taart, kan beter naar een gewone ban- ketbakker gaan. Ik wil laten zien dat er meer is dan appeltaart, moorkop- pen en tompoucen. Een taart uit mijn atelier is altijd enig in z'n soort.' Ci

Allerhande | 2003 | | pagina 110