Kees Hoving (30) Wil Pare (51) lijke eters, maar pasta 'Met een kltOp kunnen en rijsttafel zoals van- daag, vinden ze het lek- We alles Uitzetten' kerst. Ikzelf houd niet zo 'Ik zit nu zes jaar bij de brandweer en ik ben ook lid Vein het duikteam. Soms denken mensen dat we de hele dag zitten te klaverjassen, maar onze dagen zitten altijd vol. We koken altijd voor elkaar. 's Middags eten we warm, zodat we 's avonds de restjes kunnen opbak- 'lk eet hier misschien ken. voorai na een uit- ruk is dat lekker. Bij een Wei het gezondst' grote brand krijgen we altijd een paar broodjes op locatie. Ik lust eigenlijk alles, er is niets wat ik echt niet lekker vind. Favoriet bij mij is macaroni en stamppot, en dan mag het best wat pittiger zijn. Ik schep altijd wel twee keer op! In het week end wil het hier wel eens stinken naar knoflook. Maar als iedereen het eet, is het niet zo erg. De dagen dat ik hier ben, eet ik gezonder dan thuis! Daar pak ik nog wel eens een pizza. Hoe- wel... 's avonds bakken we regelmatig frikadellen en tosti's en wat er nog over is van de middag warmen we op. Heerlijk!' 'Om half negen doen we boodschappen. Dan wordt er meteen groot ingeslagen. Ook frikadellen en an- dere snacks, want daar zijn ze dol op. Iedere ploeg heeft zijn eigen koelkast en vriezer met een slot, dus daar kunnen geen misverstanden over ont- staan. Het zijn makke- van rodekool, maar ik maak het hier wel voor de collega's klaar. Thuis begin ik er niet aan. We eten om half een 's middags warm en het gebeurt wel eens dat er juist dan alarm is. Met een knop kun nen we alles in de keuken uitschakelen; gas, elek- tra. Maar als we uitrukken, dan is dat meestal met een man of zes, acht. We zijn met z'n veertienen, dus een leegloop is er eigenlijk nooit. Ook mede- werkers van andere hulpdiensten, zoals ambulan- cepersoneel, eten mee. 's Avonds eten we brood van thuis, maar er wordt ook dan volop gesnackt.' AlierHande 1-2003 77

Allerhande | 2003 | | pagina 77