Gestampte pot: heerlijke Hollandse kost. Zeker als je er iets extra's van maakt! Een aantal tips voor de aangeklede stamppot. Spekjes Lekker snel Zoet En een kuiltje voor de... jus TIPS Vegetarische stamppot eten? Denk eens aan de vegetarische rookworst (AH Tivall). Blokjes kaas door de stamppot zijn ook erg lekker. Schep de blokjes vlak voor het opdienen door de stamppot, dan smelten ze een beetje. Lekker pittig zijn fetablokjes door een spinaziestamppot. Of gebruik voor een romige broccoli- stamppot (mini)mozzarella. Krokant gebakken spekjes maken elke stamppot lekker hartig. Bak ze zelf in de koekenpan, of neem kant-en-klaar gebakken spekjes. Het is ook heel lekker om plakjes bacon krokant te bakken in de koekenpan en ze dan, vlak voor het opdienen, boven de stamppot te verkruimelen. Weinig tijd? Neem aardappel- puree voor stamppot (Maggi) of verwarm kant-en-klaar ge- kookte aardappels (Celavfta) en stamp ze. Met wat rauwe groenten (bijvoorbeeld spinazie, andijvie, rucola) is een stamppot dan echt minutenwerk. Zuurkoolstamppot combineert heel goed met wat zoets. Partjes mandarijn, rozijnen of stukjes ananas passen er perfect bij. Of serveer er een bakje Fruit- expres ananas (Del Monte, pak a 2 potjes, 260 g) bij. Stamppot en rookworst zijn een ijzersterk duo. Maar hoe kom je dan aan jus? Voor wie toch graag een kuiltje in de stamppot maakt, is er kant- en-klare jus in een potje. Of maak even snel jus met een zakje. Er zijn diverse smaken. Restje stamppot over? Schep dit de volgende dag in een ovenschaal, bestrooi het met geraspte kaas en zet het in een hete oven tot de stamppot warm en goudbruin is. Heel lekker! Dit smaakt ook heer- lijk met plakjes geitenkaas of brie.

Allerhande | 2003 | | pagina 32