M'N BAAS IS STRONTEIGENWIJS TOMMY'S JOHN. U DOET HET TOCH OOK NIET MEER OP EEN TONNETJE BOVEN DE SLOOT. (Advertentie) Ze zeggen van katten dat wij eigenzinnige en eigenwijze beesten zijn. En onze bazen en bazinnetjes zeggen dat altijd liefdevol en trots. Zij zijn kattenliefhebbers, zeggen ze. En geen hondenliefhebbers. Nou kan ik me dat persoonlijk, als volwassen achtjarige kat (vroeger van het mannelijk geslacht) goed voorstellen. Kwijlende slijmerds met die grote lap tong uit hun bek kun je als verstandig mens toch moeilijk liefhebben. Nietwaar? Maar die hang naar eigenzinnigheid en eigenwijsheid van onze eigenaars voor ons gaat soms wel iets te ver. Ik geef toe, ik ga m'n eigen goddelijke gang, maar dat wil niet zeggen dat ik een conservatief dier zou zijn dat niet openstaat voor vemieuwingen. To the point nu. Er is een nieuwe kattenbak op de markt, nee niet bij die kraampjes op het Ex-kater Maurice Willemsplein, maar in de handel zoals dat heet. Die kattenbak heet Tommy's John. Let maar niet op die naam, dat is weer zo'n zogenaamd 'geinige' reclamenaam. De plee van de kater, betekent dat. Ja alsof er nog echte katers rondlopen. Alsof al die liefhebbende baasjes ons niet na een jaartje al naar de dierenarts slepen om. He get... daar wil ik niet meer aan denken. Maar die nieuwe kattenbak is fantastisch. Echt waar. Ik weet dat omdat die mismaakte lap van hiemaast, die naar de vreselijke naam Poekie luistert, er ook een heeft. En zo nu en dan glip ik door het luik om daar even mijn behoefte te doen. Die Poekie is er nog trots op ook dat ik haar bak gebruik. Maar het is ook een beetje een domme kat die Poekie. Weet u wel, zo'n beest dat op d'r elfde nog steeds denkt dat een fopmuis een echte muis is. Maar daar had ik het niet over. Die Tommy's John van haar is dus fantastisch. Je zit in een prachtig schoon huis in volkomen privacy. Ja, waarom zou een kat altijd in het openbaar in het vrije gezicht moeten zitten, ik zeg het woord maar, kakken. Ik bedoel, laten we wel wezen, heeff u een mens ooit in de hoek van de keuken naast de servieskast gehurkt zien zitten steunen? Privacy dus. Heerlijk! En dan een laagje van korrels die zo fantastisch absorberen dat je jezelf niet ruikt. En dus al helemaal niemand anders in huis. Want het is toch genant als je hoort zeggen: "Wat stinkt die kat weer!" Toch? Terwijl je eigen baas de hele plee vol Airwick spuit als ie.nee ik wil hier niet te veel een poep- en piesverhaal van maken. En m'n baas is zo slecht nog niet, elke zaterdag vers hart. Behalve vorige week toen ie met z'n zoontje naar een voetbaltoernooi moest. Je proeft het echt als het uit de diepvries komt. Maar m'n baas is stronteigenwijs. Hij kent die Tommy's John van de televisie en van de buren, maar hij wil er niet aan. En weet u waarom niet? Ik heb hem echt laatst horen zeggen: "Je kunt zo'n kat dat niet aandoen, plotseling een heel andere manier van z'n behoefte doen (ja, m'n baas is een heel nette man), daar is zo'n dier veel te eigenwijs voor". Eigenwijs!? Wat ie zegt is ie zelf! En hij heeff zichzelf d'rmee! Ja zo is het, hij zit in de stank, hij krijgt die ongezonde stofdeeltjes in z'n longen bij het verschonen van m'n bak, hij moet daarbij z'n neus dicht houden. Ja want dat is het mooiste van dat 8) uit Bussum Tommy's John, je vouwt gewoon de kartonnen vulling dicht en hup in de afvalbak, of in de groenbak... Ja, dat mag. En hij steeds maar drollen scheppen. Ik moet daar niet aan denken, drollen van een ander. Want dat hoeft ook niet meer bij Tommy's John. En het is toch ook gewoon heel erg makkelijk. Eerst naar Albert Heijn. Daar een licht koffertje met twee vullingen meenemen. En klaar is baas voor ruim twee weken. Nooit meer die zware zakken sjouwen waarvan het plastic handvaatje eeuwig in je handen snijdt. Duur?.ja een beetje kat is geen goedkoop beest. Maar laat ie nou 'ns gewoon uitrekenen hoeveel ie kwijt is aan die stomme stinkende korrels die hij nu gebruikt. Kortom, wilt u een goed woordje voor me doen bij m'n baas. Zeg maar dat hij het toch ook niet meer doet op een tonnetje boven de sloot. Zo, en nu moet ik nodig even bij VH Poekie poepen.

Allerhande | 2003 | | pagina 145